Habergold
Dunyatimes

Ailenizin Tarih Arşivi ARİŞ Pırlanta'dan

ARİŞ Pırlanta yaptığı ayrıcalıklı işler ve yenilikçi tarzıyla daima farklı duruş sergiliyor. Firmanın yine bir öncülüğe imza atarak oluşturduğu "parmak izi koleksiyonu" ise, tasarımda yaratıcı düşüncenin güzel örneklerinden birini oluşturuyor. Parmak izi koleksiyonu ile kişiler kendilerinden bir parçayı ölümsüzleştirebiliyor ve sevdiklerinden bir izi bedenlerinde taşıyabiliyorlar. Bu başarılı koleksiyon üzerine, ARİŞ Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş Habergold'a açıklamada bulundu. Hayata Bir İz Bırakın

12 Aralık 2013 00:48 / Güncelleme: -/- | Kategori: Kapalı Çarşı | Ziyaretçi: 2148ARİŞ Pırlanta yaptığı ayrıcalıklı işler ve yenilikçi tarzıyla daima farklı duruş sergiliyor. Firmanın yine bir öncülüğe imza atarak oluşturduğu "parmak izi koleksiyonu” ise, tasarımda yaratıcı düşüncenin güzel örneklerinden birini oluşturuyor. Parmak izi koleksiyonu ile kişiler kendilerinden bir parçayı ölümsüzleştirebiliyor ve sevdiklerinden bir izi bedenlerinde taşıyabiliyorlar. Bu başarılı koleksiyon üzerine, ARİŞ Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş Habergold’a açıklamada bulundu.

Hayata Bir İz Bırakın

Dünya üzerinde hiç kimsenin birbirinin aynı olmadığını ve herkesin özel bir karakteri olduğu gibi, özel bir parmak izinin de olduğuna vurgu yapan Güzeliş tasarımın çıkış noktasını "Yapılan araştırmalara göre sekiz milyar kişiden ancak iki kişinin parmak izinin benzeme ihtimali var. Her insanın kendi kişiliği olduğu gibi, kendisine özel de bir parmak izi var. Buradan hareketle biz parmak izini ve dolayısıyla kişiyi ölümsüzleştirmek istedik. Bu noktada kişilerin sevgisini ifade etmesi, üzerinde değer verdiği insandan bir parça taşıması adına ve buna ek olarak ileride aramızdan ayrılacak büyüklerimizden güzel bir anı kalması adına bir tasarım fikri ortaya koyduk.” cümleleri ile özetledi.

Koleksiyon Bir Nevi Tarih Arşivi Niteliğinde

Parmak izi ürünleri en iyi nasıl yapılabilir üzerine bundan 13 sene önce bir çalışma yaptıklarını söyleyen Güzeliş, ilk çalışmalarda ürünlerin çok kalın ve ağır çıktığını ifade etti. Kullanılan madenin çok olmasının maliyeti ve kullanılabilirliği çok etkilediğini belirten Güzeliş "İlerleyen zaman içinde gelişen teknolojinin yardımı ile çalışmalarımızı sürdürdük. Çok ince ve zarif aynı zamanda her bütçeye uyabilecek hesaplı tasarımlar üreterek çalışmalarımızın karşılığını aldık. Yarattığımız bu parmak izi ile kolye, küpe, yüzük ve bilezik gibi geniş yelpazede ürünler geliştirdik. Koleksiyon ilk çıktığından beri beğeni topladı. Bir ürün alıp konunun farkına varanlar, neredeyse tüm aile bireylerini getirerek her birine özel tasarımlarımızdan aldılar. Fakat koleksiyon talep görüyor olsa da, ben neredeyse tüm insert çalışmalarımıza parmak izi tasarımlarımızdan koymamıza rağmen Türkiye’nin tabanına bunu anlatamadığımız değerlendirmesini yapıyorum. Çünkü eğer anlatabilmiş olsaydık, şu an ürettiğimizden çok daha büyük bir kitleye ulaşırdık diye düşünüyorum. Ayrıca ben parmak izinin sağlık ve karakter adına ileride bir çok şey anlatacağına inanıyorum. Ve parmak izi ürünlerini bir nevi tarih arşivi olarak nitelendiriyorum.” ifadelerini kullandı.


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI