Habergold
Dunyatimes

Altının Seyri Ne Durumda?

Kapalıçarşı'nın merkezinde sahip olduğu konumu ile Uluç Gold piyasanın nabzını tutuyor. Sarrafiye üzerine çalışan firmanın ortaklarından Ahmet Erdüvenci, aynı zamanda bankacılık altyapısıyla da gündeme hakim. Altın fiyatlarının son dönem durumu ve önümüzdeki dönem izleyeceği seyir üzerine tahminler hakkında Erdünvenci Kuyumhaberi'ne açıklamada bulundu. Haberin ayrıntıları ise şöyle;

11 Kasım 2013 00:31 / Güncelleme: -/- | Kategori: Ekonomi | Ziyaretçi: 2767


Kapalıçarşı’nın merkezinde sahip olduğu konumu ile Uluç Gold piyasanın nabzını tutuyor. Sarrafiye üzerine çalışan firmanın ortaklarından Ahmet Erdüvenci, aynı zamanda bankacılık altyapısıyla da gündeme hakim. Altın fiyatlarının son dönem durumu ve önümüzdeki dönem izleyeceği seyir üzerine tahminler hakkında Erdünvenci Kuyumhaberi’ne açıklamada bulundu. Haberin ayrıntıları ise şöyle;

Amerikan Ekonomisi Artık Sinyal Vermiyor

Erdüvenci açıklamasında; "Geçen haftaki Fed toplantısında üç tane önemli noktaya değinildi. Bunlardan bir tanesi bundan sonra düşük faize devam edileceği. İkincisi parasal genişlemede herhangi bir politika değişikliğine gidilmeyeceğ. Üçüncüsü ise; Amerikan ekonomisinin artık riskle alakalı bazı sinyaller vermediği doğrultusunda haberler çıkınca dolar güçlenmiş olduğu. Bu durum ile birlikte dolar/tl yukarı, ons ise aşağıya çekildi.” ifadelerini kullandı.

Mart Ayına Kadar Satış Baskısı

Erdüvenci ayrıca altının seyri hakkında tahminlere değinerek "Bundan sonraki üç aylık periyotta, 2013 yılının son çeyreğinde parasal genişlemede azalma veya arttırma yapmadıkları için, onsta yukarıya çıkış beklenmesine rağmen, 1350’lerde büyük bir direnci var. Fakat 2014 yılbaşından sonra, Mart ayına kadar da yine altında satış baskısı ön plana çıkacaktır.” dedi.


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI