Habergold
Dunyatimes

Altıniş sevgililer için sevgiyle sunar

Altıniş Kuyumculuk, yeni sezon ürünleri hazırlığında son aşamaya geldi. Sevgisini katarak sevgililer günü münasebetiyle hazırladığı, aşkı ve sevgiyi anlatan şık kolyeleriyle dikkat çeken Altıniş; yılbaşı durgunluğunun Sevgililer Günü ile aşılmasını ümit ediyor.

22 Ocak 2014 00:19 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2826

Altıniş Kuyumculuk, yeni sezon ürünleri hazırlığında son aşamaya geldi. Sevgisini katarak sevgililer günü münasebetiyle hazırladığı, aşkı ve sevgiyi anlatan şık kolyeleriyle dikkat çeken Altıniş; yılbaşı durgunluğunun Sevgililer Günü ile aşılmasını ümit ediyor.

Kendisine ait özel döküm tekniği ile birbirinden gösterişli takıları, özel formüller eşliğinde olabildiğince hafif üretme başarısı gösteren Altıniş; yeni kolye koleksiyonunu Sevgililer Günü ile birlikte piyasaya sunuyor. Deneyimli maden mühendisleri eşliğinde gerçekleşen üretim ile hergeçengün artan altın fiyatlarından vatandaşın etkilenmemesi için hafif üretim teknikleri geliştiren firma; hem ülke içinden hem ülke dışından kuyumcuların ilgisiyle karşılaşıyor. 17 Aralık süreciyle birlikte yılbaşı kuyum satışlarının son yılların en düşük seviyesinde gerçekleştiğini belirten Altıniş Genel Müdürü Mehtap Ahlat; "Yaşanan siyasi gerginlik ve yükselen dolar, altın fiyatları,vatandaşların alımları erteletti. Şimdi kuyum camiamız Sevgililer Gününe konsantre olmuş durumda. Biran önce piyasaların istikrara kavuşmasını ve belirsizliğin ortadan kalkmasını diliyoruz. Biz her sevgililer gününde olduğu gibi özel tasarımlarımızla, kaliteli ürünlerimizi uygun fiyatlar eşliğinde kuyumcu dostlarımızın kolay satış yapmasını arzu ettik” diye konuştu.
Kolye, küpe ve bileklik gruplarıyla yeni yılın ilk tasarımlarını vitrinlere taşıdıklarını kaydeden Mehtap Ahlat; sevgililer gününde anneler gününe göre daha hafif ürünlerin tercih edildiğini, bu özel günlerin artık sadece batı illerimizde değil tüm ülke genelinde kutlandığını ifade etti. Doların artışının ihracat çalışmalarında bir avantaj oluşturuyor gibi görünmekle birlikte, resmin öbür tarafına bakıldığında ülke parasının değer kaybettiğine dikkat çeken Ahlat; kuyum sektörünün bu tip dalgalanmalardan ilk etkilenen sektörlerden biri olduğunu ve anında satış grafiğinin düşme eğilimi gösterdiğini, yöneticilerin sağduyulu hareket ederek bu sürecin biran önce belirsizlikten kurtulması gerektiğini dile getirdi.
Ahlat; yükselen maliyet kalemleri nedeniyle işçilik fiyatlarını son dönemde bir parça arttırmak zorunda kaldıklarını, altın fiyatlarının yükseldiği dönemde üreticilerin işçilik fiyatlarını aşağı çekerek verdiği desteğin bugünlerde unutulmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI