Habergold
Dunyatimes

Aşık "piyasa koşulları stratejimizi revize etmek zorunda bıraktı"

Son aylarda piyasalarda yaşanan ani dalgalanmalar, altın fiyatlarının tahminlerin üstünde seyir etmesi, kuyumcuların kredi kartıyla taksitli satışlarının yasaklanması; İSGOLD firmasının piyasaya yeni sürdüğü "Şans Altın" markasıyla ve diğer ticari faaliyetleriyle ilgili revizyona gitmesine sebep oldu.

11 Mart 2014 13:15 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2178

Son aylarda piyasalarda yaşanan ani dalgalanmalar, altın fiyatlarının tahminlerin üstünde seyir etmesi, kuyumcuların kredi kartıyla taksitli satışlarının yasaklanması; İSGOLD firmasının piyasaya yeni sürdüğü "Şans Altın” markasıyla ve diğer ticari faaliyetleriyle ilgili revizyona gitmesine sebep oldu.

Geçtiğimiz yılbaşı öncesi ilk kez Outlet fuarında lansmanı yapılan İsgold Rafineri firmasının "Şans Altın” isimli özel yatırım altın ürünü yeni bir stratejiyle son tüketiciye ulaşacak. Daha önce çeşitli etkinlikler ve yarışmalar eşliğinde tüketiciyle buluşmayı planlayan "Şans Altın”, artık zincir kuyum mağazası ve döviz bürosu firmalarıyla satışa sunulacak. İsgold Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Aşık; özellikle altın fiyatlarının yükselmesi ve kredi kartı ile taksitli kuyum satışının yasaklanmasının stratejilerinde değişikliğe yol açtığını, kısa sürede tüketicinin yoğun ilgi gösterdiği ürünleri zincir mağazalar, büyük markalar ve her ilin önde gelen birkaç kuyumcusu ile birlikte Türkiye geneline yayacaklarını ifade etti.

Ülkemizin önde gelen büyük zincir markalarıyla görüşmelerinin devam ettiğini belirten Erdoğan Aşık; bu markaların hem döviz hem de kuyum mağazaları zincirine sahip olduklarını, aynı anda Almanya’da da piyasaya sürülen şans altınının ise AVM’lerde açılacak altın ve döviz bürolarıyla tüketiciyle buluşmaya devam edeceğini dile getirdi. Ülkemizin hem iç hem de dış siyasi ve ekonomik olaylardan hızla etkilendiğini bu bağlamda böylesi piyasa koşullarında ihracat çalışmalarının öneminin daha da gün yüzüne çıktığını kaydeden Aşık; "Markamızın yurtdışında yurtiçine göre daha köklü bir temeli ve ticari hayatı bulunuyor. Özellikle Avrupa’da yatırım altını alanında önemli bir müşteri portföyüne sahibiz. "Şans Altını” şansını ülkemizde olduğu gibi Almanya’da da deneyecek” dedi.

İSGOLD YATIRIM ALTINI ERTELENDİ

İsgold’un "Şans Altını” isimli yatırım altını haricinde piyasaya sunmayı planladığı çeşitli gramajlarda İsgold kaşeli yatırım altınını piyasadaki dalgalanmanın durmasına kadar ertelediklerini sözlerine ekleyen Aşık; "Özellikle bir an önce kredi kartı yasağının sektörümüzün üzerinden kaldırılması gerektiğine inanıyorum. Bu yasak; sektörümüzü kayıt dışı ekonomiye itecektir. Vatandaşımız kısıtlı bütçesiyle taksitle zaten zor aldığı kuyum alışverişini şimdi taksitsiz yapması nerdeyse imkansız” diye konuştu.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI