Habergold
Dunyatimes

Ateş, Giderek Çin'e Benziyoruz

Kuyumcukent'teki ofisinde tasarım ve kalıp işleri üzerine çalışan Aynur Ateş Habergold'a konuştu. Son dönem piyasanın, teknik açıdan gelişse de estetik açıdan yetersiz kaldığını vurgulayan Ateş'in, piyasa değerlendirmesi şu şekilde;

09 Eylül 2013 22:23 / Güncelleme: 09 Eylül 2013 23:06 | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2394

Kuyumcukent’teki ofisinde tasarım ve kalıp işleri üzerine çalışan Aynur Ateş Habergold’a konuştu. Son dönem piyasanın, teknik açıdan gelişse de estetik açıdan yetersiz kaldığını vurgulayan Ateş’in, piyasa değerlendirmesi şu şekilde;


"Piyasa tasarım ve kalıp açısından oldukça yoğun bir dönemde. Yoğun ve ucuz işçiliğin artmasıyla birlikte, ben giderek Çin’e benzediğimizi düşünüyorum. Eğitimli insan piyasada çok yok. Ne yazık ki ülke olarak kendi kendimizi kopyalamaya başladık. Bunun da ötesinde kopyaladığımız ürünlerinde kopyasını yapıyoruz. Bunda piyasada çok fazla insan olmasının etkisi var. Sürekli birbirinin tekrarı olan ürünlerle, yenilikten uzak bir yapımız var.”


"Kalıp tekniği açısından, İstanbul Ticaret Odasın’dan başlayarak bir çok yerde var olan kurslarla birlikte gelişme var. Piyasada böylelikle güzel işçilikler var fakat estetik açıdan çekici işler yok.”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI