Habergold
Dunyatimes

Başarılı İş adamı İlhami Yazıcıdan referandum öncesi önemli açıklamalar

1969'da Rize Çayeli'nde doğdum. 20 yaşında ticarete atıldım Türkiye'dekiler de dâhil Dubai, Tanzanya, İskoçya'da 13 şirkete sahibim. 600'den fazla çalışanım var.

02 Nisan 2017 16:09 / Güncelleme: 02 Nisan 2017 16:11 | Kategori: Kapalı Çarşı | Ziyaretçi: 2206


Merhaba; öncelikle sizi tanımak isteriz Bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?


1969’da Rize Çayeli’nde doğdum. 20 yaşında ticarete atıldım
Türkiye’dekiler de dâhil Dubai, Tanzanya, İskoçya’da 13 şirkete sahibim. 600’den fazla çalışanım var.

 

Referandumla ilgili düşünceleriniz nelerdir?
Türkiye gerçekçi anlamda gerçek bağımsızlığını bana göre bu referandumdan sonra gösterecektir. Bundan dolayı ben bu referandum da herkesin birlik ve beraberlik olmasını istiyorum. Türkiye’nin gerçek milliyetçiliğin, gerçek vatanseverliğin, gerçek vatandaşlığın hepsinin bir arada olmasını istiyorum, hep birlikte ‘’evet’’ diyorum.

 

Son zamanlarda Avrupa Birliğinin Türkiye’ye karşı olan tutumu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiye ye karşı yapılan dış güçlerin haksızlıkları Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde ve uluslararası her türlü devlet baskılarına rağmen yapılan başarıları hep birlikte görmekteyiz.

Şuanda dünya da ne kadar kriz olursa olsun, Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi hep teğet geçti. Biz artık güçlü bir ülkeyiz, güçlü bir devletiz. Birlikteliğimizi ve beraberliklerimizi her türlü zorluklarla aşmış bir ülkeyiz.
Şuan da tüm Türkiye üzerinde Avrupa Birliğinde herkes oyun oynuyor. En son oynanan oyun zaten Hollanda da gördük, söylememize gerek yok. Hollanda da ki havaalanını nasıl etkileyeceğini konuşuyor. Lufthansa, Türkiye de ki yapılan havaalanının Avrupa Birliğini nasıl etkileyeceğini konuşuyor.

 

Türkiye’nin geleceği hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Şuanda Türkiye boğazlarına dahi hâkim değil ama bundan sonra Allah nasip ederse inşallah daha güçlü bir hükümet, daha güçlü bir devlet, daha güçlü bir siyaset olacağını hepimiz biliyoruz.
Avrupa devletlerine, önünü ilikleyen hasta bir Türkiye gidiyordu. Şimdi öyle değil hasta adam iyileşti.
Avrupa Birliği diyor ki, sen oturduğun yerde otur ben seni idare edeceğim.
Bizde diyoruz ki sen kimsin kardeşim? Biz size söyleyeceğiz biz idare edeceğiz.
Sağ olsun Cumhurbaşkanımız bu konuda gerekli siyasi konuşmaların hepsini yapıyor ve dik durduğu için de bizde arkasında tamamen dik duruyoruz ve devam ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti son 70 yılın en büyük yatırımlarını, uluslararası en büyük hamlelerini atmış bulunmaktadır, 2017 İstanbul da Mart ayında yapılan fuar çok iyi geçti. Tüm kuyumcular, imalatçılar tüm arkadaşlarımızın hepsi memnun ayrıldılar fuardan.

Şuanda dünya da ne kadar kriz olursa olsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi hep ‘’teğet geçti’’ bunlar da bize teğet geçti. Çünkü biz artık güçlü bir ülkeyiz güçlü bir devletiz. Birlikteliğimizi ve beraberliklerimizi her türlü zorluklarla aşmış bir ülkeyiz.
Türkiye kuyumcu üreticileri şuanda ki Türkiye deki katılan bu fuar da hepsi memnun ayrıldılar ve hepsi de istikrarı yakaladığına inanıyorlar.

Türkiye üzerinde Avrupa Birliği de herkes oyun oynuyor. En son oynanan oyun zaten Hollanda da gördük, söylememize gerek yok.


Hollanda da Türk siyasetçisine Türk bayrağına mitingine izin vermiyor
PKK’lılara izin veriyorlar, terör örgütüne izin veriyorlar.

Devletin referandum seçimine izin vermiyorsunuz bu kaldırılacak hazım edilecek bir şey mi? Gözünü seveyim abi ya Türkiye artık güçlü bir ülke, geliyor Allah’ın izniyle hiç umutsuzluğa kapılmayalım, umudumuz tam desteğimiz tam durmak yok yola devam.Avrupa birliğine ne mesaj vermek istersiniz?

Besle kargayı oysun gözünü, yağmur yağar çise çise bir gün size bir gün bize. Teröre destek verenler, terör bir gün onlarında evlerinin kapılarını yüzde yüz çalacaklardır. Siz toprağa patates ektiğinizde soğan vermeyecek patates verecektir.

Avrupa Ülkeleri, İngiltere hepsi terörü destekliyor ama yarın hepsinin başına bela olacaktır. Almanya şuan da terör ülkesi oldu. Terörün merkezi oldu bütün PKK’sı, FETÖ’sü,, PYD’si, IŞID’i bütün hepsinin merkezi oldudoğru mu? E şimdi yarın öbür gün bunların hepsi birbirlerini vurmayacaklar mı?

Sen şimdi besliyorsun neye göre besliyorsun, bir karşılığını alayım diye uğraşıyorsun ama bunların hepsi yarın başınıza bela olacaktır. Onlarda biliyor ama artık kurtuluşu çıkış yolu yok kendi belalarını kendileri başına getirecekler. Avrupa parçalanmış zaten neyi parçalanacak herkes zaten biz ayrılalım diyor.

Referandum da güçlü bir Türkiye çıkması için herkesin birlik ve beraberlik olmasını istiyorum. Herkesin referandum da ‘’evet’’ demesini istiyorum.

 

Habersitemize yaptığı açıklamalardan dolayı İlhami beye teşekkür ediyoruz.

 

 


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI