Habergold
Dunyatimes

Başarılı satışın yeni formülü "nabza göre şerbet"

Yakın zamana kadar kuyum üreticileri belli bir model grubundan belli sayıda üreterek piyasaya sunuyorlar ve nasıl olsa satılacak olduğu için çok farklı model maceralarına girmiyorlardı. Bölgelere göre oluşan tüketicinin farklı taleplerini karşılamayan ve süzmeyen bu anlayış, günümüzde tamamen değişti. Artık bırakın bölgelere göre ürünlerin ayrımlaştırılmasını, illere göre dahi değişen talepler söz konusu. Marmara ve İç Anadolu Bölgesinde farklı illere ürün sunan, sektörümüzün genç markası Nila Gold; pazarlama stratejisini "Nabza Göre Şerbet" ilkesi üzerine kuran firmalardan birisi.

18 Ocak 2014 17:10 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1849

Yakın zamana kadar kuyum üreticileri belli bir model grubundan belli sayıda üreterek piyasaya sunuyorlar ve nasıl olsa satılacak olduğu için çok farklı model maceralarına girmiyorlardı. Bölgelere göre oluşan tüketicinin farklı taleplerini karşılamayan ve süzmeyen bu anlayış, günümüzde tamamen değişti. Artık bırakın bölgelere göre ürünlerin ayrımlaştırılmasını, illere göre dahi değişen talepler söz konusu. Marmara ve İç Anadolu Bölgesinde farklı illere ürün sunan, sektörümüzün genç markası Nila Gold; pazarlama stratejisini "Nabza Göre Şerbet” ilkesi üzerine kuran firmalardan birisi.

Uzun bir dönemdir kuyumculuk mesleğini icra eden Nila Gold Satış Pazarlama Direktörü Gökhan İnce; günümüzde işçiliği yoğun olan ve 5-10 yıl önce bu modeller Anadolu’da satılmaz denen gösterişli, fantezi takıların artık yoğun talep gördüğünü ifade etti. Bugün İstanbul’daki bir takı kullanıcısının zevkleriyle Eskişehir, Kütahya, Bilecik gibi farklı şehirlerdeki takıseverin tercihlerinin birbirine çok yakın olduğunu belirten Gökhan İnce; "Yine de farklı şehirlerde daha fazla giden ve daha az giden modeller mevcut. Bilecik ve ilçelerinde Halep tarzı klasik küpeler, hafif ürünler ve kırmızı altın daha çok ilgi görürken hemen yakınındaki Eskişehir ve Kütahya’da bu tip ürünler çok az satılıyor. Bu bölgelerde ise fantezi ürünler, fantezi kelepçeler gibi takılar daha çok tercih ediliyor. Geniş ürün çeşitliliği eşliğinde, bölgenin talebine uygun hazırladığımız ürünlerimizle çok daha efektif satışlar yapabiliyoruz” diye konuştu.

Kuyumcuların sürekli yeni model taleplerinin artarak devam ettiğini, bir modelin ömrünün geçmişe göre çok kısaldığını kaydeden İnce; geniş ürün çeşitliliğine sahip olmayan, hızlı servis hizmeti sunmayan, müşteri memnuniyetine azami önem göstermeyen ve ürününün arkasında durmayan markaların piyasada arzu ettikleri hedefe ulaşamayacaklarını söyledi.

SEVGİLİLER GÜNÜNE ÖZEL KUYUMCULARA SEVGİLERLE "LOVE COLLECTION”..

Nila Gold, yaklaşan sevgililer günü için bu yıl ilk kez özel bir display hazırladı. Şimdiye kadar en zayıf yılbaşı satışını yaşayan Anadolu Kuyumcusunun, 14 Şubat Sevgililer Gününde daha yoğun bir satış grafiği elde etmesini amaçlayan Nila Gold; hazırladığı özel koleksiyonunu Sevgililer Gününe özel bir display ile kuyumcu dostlarına sunacak. Kolye ve tektaş yüzükten oluşan bu özel koleksiyon, hem görkemli hem de uygun bütçesiyle hem alanı hem kullananı sevindirecek.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI