Habergold
Dunyatimes

Besay, Birinci Yaşında, 30 farklı ülkede Bebeklerin gözyaşını dindiriyor

Geçtiğimiz yıl bugünlerde piyasaya sunulan ve kısa sürede adeta bir fenomen haline gelerek 30 farklı ülkede binlerce kişi tarafından satın alınan "Altın Emzik", yükselen satış grafiği ile Besay Kuyumculuğun övünç kaynağı olmaya devam ediyor.

19 Eylül 2013 23:06 / Güncelleme: -/- | Kategori: Evlilik Dünyası | Ziyaretçi: 3516


Geçtiğimiz yıl bugünlerde piyasaya sunulan ve kısa sürede adeta bir fenomen haline gelerek 30 farklı ülkede binlerce kişi tarafından satın alınan "Altın Emzik”, yükselen satış grafiği ile Besay Kuyumculuğun övünç kaynağı olmaya devam ediyor.

Çok farklı takı gruplarında üretim yapan, çocuk takı grubunda da ciddi bir üretim geçmişi bulunan Besay Kuyumculuğun piyasaya sunduğu "Altın Emzik” 1.yılını tamamladı. Besay Kuyumculuk firma sahibi Ömer Kaya’nın, yenilgiyi kabullenmeyen bir arkadaşını kızdırmak için ona hediye ettiği normal bir emzik ile üretim fikri akla gelen "Altın Emzik” bir yıl gibi kısa sürede binlerce bebeğe hediye edildi ve bir ömür boyu unutulmayacak bir hatıra anlamı kazandı.

Altın emzik üretimi için öncelikle tüm çalışma arkadaşlarını ikna etmek zorunda kalan ve ilk parti altın emziği beğenmeyerek tezgahın bizzat başına geçerek bugünkü klasikleşen altın emzik kasasını oluşturan Ömer Kaya, yeni bir ürünün piyasada kabul görmesinin kolay olmadığını, satıcının da üreticinin de birçok bahaneler üreterek yeni fikir ve ürünlerin hayata geçmesine engel olduklarını ifade etti. Altın emzik üretiminde ilk önce böyle bir ürün "üretilemez” dendiğini üretimin ardından "satılamaz” denerek bir başka bahaneler ve kabul etmeyen bir zihniyet ile mücadele ederek bu fenomen ürünü piyasaya sunduklarını kaydeden Kaya, "Bugün itibariyle 30 farklı ülkede binlerce altın emzik satışı gerçekleştirildi. Şu anda Besay Kuyumculuk bünyesinde sırf altın emzik üretimi için ayrı bir ekip sürekli mesai harcıyor” dedi.

14 ayardan 21 ayara kadar farklı modellerle, taşlı taşsız, pırlantalı isimli, mavi boncuklu resimli, birçok farklı altın emziğin Besay kalitesiyle üretildiğini belirten Kaya, "Artık altın emzik çok farklı versiyonlarıyla kuyumcu vitrinlerinde yer alıyor. Fakat şu anda altın emzikte sadece %10 değişime gidilebilir. Biz bu ürünü piyasaya sunarken; gerek fiyatını gerekse biçimsel görünümünü en optimum şekilde ayarladık. Altın emziğin ürünlerinde kullanılan renkler, emzik üreticisi firma tarafından bizim için özel dizayn edildi ve özel bir parlaklıkla bize teslim yapıldı” diye konuştu.

Birçok modelin günümüzde kısa dönemli çıkışlar yaşadıktan sonra hızla demode olduğunu, bir ürünün 1 yıl boyunca yüksek satış rakamlarını koruyamadığını vurgulayan Ömer Kaya; altın emziğin her gün yükselen bir satış eğrisine sahip olduğunu ve aslını daha da yücelten başarısız taklitlere rağmen, altın emziğin önünde kat edeceği çok uzun bir mesafe olduğunu da sözlerine ekledi.


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI