Habergold
Dunyatimes

Cem Garip Kutluca: "Türk İnsanının Ufku Genişledi"

Cem Garip Kutluca, sektöre 1992 yılında birçok meslektaşı gibi Kapalıçarşı'da adım atmış. Sim Kuyumculuk ve Takı Tasarım adı altında faaliyetlerini sürdüren Kutluca, Habergold'a konuşarak kısaca firmalarını tanıttı ve okuyucular için geçmiş ile bugün arasındaki farkları kıyasladı.

24 Mart 2014 13:01 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2318

Cem Garip Kutluca, sektöre 1992 yılında birçok meslektaşı gibi Kapalıçarşı’da adım atmış. Sim Kuyumculuk ve Takı Tasarım adı altında faaliyetlerini sürdüren Kutluca, Habergold’a konuşarak kısaca firmalarını tanıttı ve okuyucular için geçmiş ile bugün arasındaki farkları kıyasladı.

Sim Kuyumculuk ve Takı Tasarım olarak, kaynaklı üretim yapmadıklarını fakat tasarım işi içerisinde olduklarını ifade eden Kutluca, daha çok dış piyasaya çalıştıklarını belirtti. Yurt dışında Hindistan, İngiltere, Amerika ve Ortadoğu ülkelerine çalıştıklarını dile getiren Kutluca, yurt dışı fuarlarına katılım konusuna özen gösterdiklerini de sözlerine ekledi. Kutluca, "Firma olarak daha önce Amerika ve Dubai fuarlarına katıldık. Satışımız genelde yurt dışına yapılıyor. Yurt dışına hem toptan hem perakende satışlarımız mevcut. Onun dışında yurtiçine satışımız pek yok, buradaki fuarlara da katılmıyoruz” şeklinde konuştu.

Habergold okuyucuları için kısaca geçmiş ile bugünü de kıyaslayan Kutluca, "1990’lı yıllar ile bugünün Türkiye’si arasında çok büyük farklar var. İnsanların adeta vizyonu gelişti ve çalışma prensipleri değişti. Bunda tabii ki Türkiye’nin yurt dışındaki imajının büyük payı var. 2003’ten beri Türk üreticisi yurt dışına daha çok açılmaya başladı ve ufku genişledi. Buna yol açan en büyük sebebi ise internet olarak görüyorum" cümleleriyle açıklamasına nokta koydu.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI