Habergold
Dunyatimes

Çetinol "takılarımız gözle görülmeyen yerlerde daha çok alıcı buluyor"

Çetinol Kuyumculuk imzası taşıyan butik antik ve mitolojik takılar; yurtiçinde ve yurtdışında sınırlı sayıda kuyumcuda yer alıyor. Bu kuyumculara kısıtlı sayıda verilen el işi tarihi takılar, kuyumcuların müşterileri için vitrinlerde değilözel yerlerde, gizli bölümlerde saklanıyor.

08 Ocak 2014 00:14 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 3100

Çetinol Kuyumculuk imzası taşıyan butik antik ve mitolojik takılar; yurtiçinde ve yurtdışında sınırlı sayıda kuyumcuda yer alıyor. Bu kuyumculara kısıtlı sayıda verilen el işi tarihi takılar, kuyumcuların müşterileri için vitrinlerde değilözel yerlerde, gizli bölümlerde saklanıyor.

Saf altından, tamamen el işi yaptığı tarihi ve antik takılarla sektörümüzde önemli bir yer edinen Çetinol Kuyumculuk; uzun bir dönemdir kuyumcuların vitrinlerinde değil gizli özel bölümlerde müşterilerini bekliyor. Tamamen el işçiliği ile hazırlanan bu kıymetli takılar, uzun bir işçilik zamanının ardından gün yüzüne çıkıyor. Özellikle zor beğenen ve benzersiz bir takıya sahip olmak isteyenleri hedefleyen Çetinol imzalı takıları, üretmek kadar satmak da ayrı bir maharet ve bilgi istiyor. Çetinol Kuyumculuk firma sahibi, deneyimli usta Ahmet Çetinol; tarihi ve mitolojik olayları anlattıkları takıların üretim kadar satış aşamasının da büyük bir emek istediğini dile getiriyor. Her takının anlattığı bir olay ve üstünde bir mesaj barındırdığını kaydeden Ahmet Çetinol; "Bizim ürünlerimizi kuyumcular genelde vitrinlerine taşımıyorlar. Birçok kuyumcunun müşterisi Çetinol yeni ne getirdi? Diye soruyor. Bunlar bizim tarzımızı bilen ve ürünlerimizle daha önce tanışmış kişiler. Bir de en zor beğenen ve tam kuyumcudan alım yapmadan çıkan kişilere son olarak, bizim ürünlerimiz özel bölümlerden çıkarılarak gösteriliyor. Bu tip satışlar çok daha ağırlıkta gerçekleşiyor” diye konuştu.

ÇETİNOL 2013 YILINDA TANITIM FAALİYETLERİNE AĞIRLIK VERDİ

Çetinol Kuyumculuk bu yıl PR ve reklam faaliyetlerine büyük hız verdi. Medya ilişkilerinde önemli çalışmalara imza atan markanın, yenilenen internet sitesi de büyük beğeni topluyor.  3 farklı dilde yayın yapan internet sitesinin, markanın adeta bir podyumu olduğunu, ellerinde geniş stoklar bulunmadığı için yeni müşteri adaylarının tarzlarını internet sitelerinden incelediklerini kaydeden Çetinol; "Yaklaşık 6 ay önce hizmete giren sitemiz yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşıyor. İnternet sitemiz sayesinde Dünyanın her yerine showroomumuzu yanımızda götürme şansımız oluyor” dedi. Son yıllarda tamamen "adet bazlı satış fiyatı” müşterilerine sunduklarını vurgulayan Çetinol; ürünün üzerinde bulunan maden değerinden ziyade, harcanan işçiliğin çok daha önemli yekun tuttuğunu ve endüstriyel ürünlerde 2 günde 30 yüzük yapılıyorsa kendilerinin 2 günde 1 yüzük yaptığını ifade etti.
Antik ve mitolojik tarzda takı tasarımı yapan piyasada tasarımcıların olmamasından yakınan Çetinol; hem sanat tarihi, hem mimari hem de tarih bilgisi olan kişilerin tarzlarını yansıtacak takılar ortaya çıkarabileceklerini, bu vasıflarda kişiler olmadığı için, üretimin A’dan Z’ye tüm aşamasında kendisinin bizzat yer aldığını sözlerine ekledi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI