Habergold
Dunyatimes

Dore Gold İstanbul jewellery show ile ihracat çalışmalarına artı değer kattı

Adana'da doğup büyüyen, sektörümüzün 20 yıllık deneyimli set ve kelepçe markası Dore Gold; ilk kez katıldığı İstanbul Jewellery Show ile yurtdışına daha kolay ulaşmayı hedefliyor.

01 Mayıs 2014 23:34 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2851

Adana’da doğup büyüyen, sektörümüzün 20 yıllık deneyimli set ve kelepçe markası Dore Gold; ilk kez katıldığı İstanbul Jewellery Show ile yurtdışına daha kolay ulaşmayı hedefliyor.

Daha önce farklı şehirlerimizde düzenlenen kuyumculuk fuarlarına katılım gösteren birçok değerli markanın set ve kelepçe alanında tedarikçisi konumunda bulunan Dore Gold; özellikle ihracat çalışmalarında hedef yükseltmek için İstanbul Jewellery Show’da yer almayı tercih etti. İlk kez İstanbul fuarına katılım gösteren Dore Gold; birçok yabancı alıcıyla tanışma fırsatı yakaladı. Dore Gold firma sahibi Ali Demirkıran; İstanbul Jewellery Show’a katılan iki Adana firmasından biri olduklarını, yıllar sonra İstanbul fuarına katılım kararı almış olmalarında ihracat çalışmalarını arttırma isteğinin büyük etken olduğunu söyledi.

İstanbul Jewellery Show’a getirdikleri ürünlerinin %80’inin yeni tasarımlara sahip takılardan oluştuğunu kaydeden Ali Demirkıran; tüm ürünlerini Adana’da kendi üretim tesislerinde hayata geçirdiklerini, ülke çapında çok önemli markaların Dore Gold kalitesini seçtiklerini söyledi. Mevcut ihracat yaptıkları; Kuzey Irak ve Dubai pazarlarına yenilerini eklemeyi hedeflediklerini belirten Demirkıran; "İstanbul fuarı bu bağlamda bizim yurtdışına açılımımız için bir köprü görevi üstlenecektir. Fuarda; öngördüğümüz üzere içpiyasada yaşanan daralmanın izleri vardı. Yurtdışından katılan farklı ülkelerdeki alıcılar ise fuarın daha dengeli geçmesini sağladı" diye konuştu.

Dore Gold’un bundan böyle İstanbul Jewellery Show’da yerini almaya devam edeceğini vurgulayan Demirkıran; seçim sonrası içpiyasadaki sisli havanın dağılacağını, güneşli günlerin geleceğini ve ihracat çalışmalarıyla içpiyasadaki faaliyetlerin dengeli bir şekilde gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.

Piyasada Dore Gold olarak tanınan firma; Demirkıran Kuyumculuğun Tescilli Markasıdır…

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI