Habergold
Dunyatimes

Ellerinde hazine tutuyor!

Cenevre'de düzenlenen açık arttırmada "Pembe Yıldız" olarak adlandırılan oval elmas görücüye çıktı. Elmasın açık arttırma değeri tam 74 milyon dolar. Bu değeri ile "Pembe Yıldız" bir açık artırmada satılan en değerli elmas ünvanını aldı.

14 Kasım 2013 01:41 / Güncelleme: 15 Kasım 2013 23:44 | Kategori: Takı Tasarım | Ziyaretçi: 1835

  1. Cenevre'de düzenlenen açık arttırmada "Pembe Yıldız" olarak adlandırılan oval elmas görücüye çıktı. Elmasın açık arttırma değeri tam 74 milyon dolar. Bu değeri ile "Pembe Yıldız" bir açık artırmada satılan en değerli elmas ünvanını aldı.

Dünyanın en büyüğüne iki kat fark attı

'Pembe Yıldız', 46,2 milyon dolara satılarak dünya rekoru kırmış olan 24,78 karatlık Graff Pembesi adlı elmasın iki misli büyüklükte.

1999 yılında Afrika'da De Beers şirketince çıkarılan 'Pembe Yıldız', Amerikan Kıymetli Taşlar Enstitüsü'nden "elde edilebilecek en yüksek düzeyde renk ve şeffaflık" belgesi aldı.

Yenişafak

Etiketler
Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI