Habergold
Dunyatimes

Ena Show başlıyor

Sektörümüzün tecrübeli markalarından biri olan ENA Gold; İstanbul Jewellery Show'da sezonun bazı yeni modellerini ilk kez sergilemişti. Şimdi vitrinlerine yüzlerce yeni modeli taşıyan ENA Gold; müşterilerine adeta tasarım show gerçekleştirecek.

19 Mayıs 2014 12:06 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2869

Sektörümüzün tecrübeli markalarından biri olan ENA Gold; İstanbul Jewellery Show’da sezonun bazı yeni modellerini ilk kez sergilemişti. Şimdi vitrinlerine yüzlerce yeni modeli taşıyan ENA Gold; müşterilerine adeta tasarım show gerçekleştirecek.

Hem ülkemizde hem de yurtdışında çok farklı kültürlere sahip müşteri kitlesinin beğenisini yakalamak için çok geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olmasıyla dikkat çeken ENA Gold; geçtiğimiz yıl hazırlıklarına başladığı, 2014 ENA Gold Koleksiyonunun en yeni modellerini vitrinlerinde sergilemeye başladı. ENA Gold Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Aldağ; ENA Gold’un bir önceki kış döneminde yaz takılarını, yazın ise gelecek kışın takılarını tasarladığını belirterek; ENA’nın kendi tasarım ekibinin çalışmaları haricinde, farklı bakış açılarına sahip olmak için dışarıdan profesyonel tasarımcılarla da çalıştığını dile getirdi.

Son yıllarda piyasada sürekli yeni model beklentisinin oluşmasında, titiz AR-GE çalışması yapmadan ortaya konan modellerin de bu duruma yol açtığına dikkat çeken Ercan Aldağ; "Bugün vitrinlerimizde yıllardır sattığımız klasikleşmiş ürünlerimiz bulunuyor. Vizyonunu, kültürel zenginliğini geliştirmeyen tasarımcıların sürekli çeşitli modellerden esinlenerek ortaya koydukları çalışmalar, çok kısa ömürlü oluyor. Yeni yaptım demek için üretim bandınızdan içinize sinmeyen modeller piyasaya sunarsanız, model kirliliği havuzuna bir yeni üye daha katmış olursunuz” diye konuştu.

"TAKLİTÇİYİ TAKLİT YAPAMAZ HALE GETİRİYORUZ”

Üretim merkezlerinde çok farklı üretim tekniklerini karma bir şekilde kullanabilecek bilgi, altyapı ve ileri teknolojiye sahip olduklarını vurgulayan Aldağ; "sektörümüzün kemikleşen sorunlarından biri olan taklitçiliğe karşı, yüksek üretim kaslarımızı ve ileri teknoloji silahımızı kullanıyoruz. Farklı teknikleri birarada kullanabilme becerimiz, taklitçinin elini kolunu bağlıyor” dedi.

Aldağ; bu yıl ki düğün setlerinin; gelinleri kullanırken, damatları ise alırken mutlu edecek şekilde tasarlandığını ve ağırlıklı olarak sade modellerde, derin güzelliği yakalamaya özen gösterdiklerini, ithal ürün gruplarında da çok ses getirecek modellerin satışa sunulmak üzere olduğunu sözlerine ekledi. Yılbaşı ve Sevgililer Gününde eskiye göre çok düşük işlem hacimleri ortaya çıktığını, fakat Anneler gününde önemli bir canlılığın oluştuğunu kaydeden Aldağ; markaları için satış yapmanın kuyumcunun son tüketiciye satış yapmasıyla tamamlandığının altını çizerek, müşteri memnuniyetine duydukları hassasiyeti ifade etti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI