Habergold
Dunyatimes

Ensar Kuyumculuk Fuara Hazır

ÜLKEMİZDE TRABZON HASIR BİLEZİK İLE ÖZDEŞLEŞEN ENSAR KUYUMCULUK SEKTÖRÜN EN ÖNEMLİ FUARLARINDAN BİRİ OLAN İSTANBUL JEWELLERY SHOW 2014 İÇİN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI. ENSAR KUYUMCULUK YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA GENÇCELEP FUAR ÖNCESİ SORULARIMIZI YANITLADI.

16 Ekim 2014 00:08 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 3906

ÜLKEMİZDE TRABZON HASIR BİLEZİK İLE ÖZDEŞLEŞEN ENSAR KUYUMCULUK SEKTÖRÜN EN ÖNEMLİ FUARLARINDAN BİRİ OLAN İSTANBUL JEWELLERY SHOW 2014 İÇİN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI. ENSAR KUYUMCULUK YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA GENÇCELEP FUAR ÖNCESİ SORULARIMIZI YANITLADI.

Sektörün şu anki durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Altın fiyatlarındaki dalgalanmalar sektörde hissedilebilir bir dönem yaşattı. 2014 yılı altındaki hareketlilik iç piyasaya bir  nebze olsun olumsuz yansıdı. Sektörde bu durumdan kaynaklanan durgunluk ihracatın yoğun olmasıyla bir denge kazanıp üreticilerimiz açısından iç piyasanın yükünü hafifletti. Ancak sektörün verimli günler yaşayacağı döneme yaklaşıyoruz. Ayrıca önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan Istanbul Jewelry Show II için firmamız gibi sektör firmaları da hazırlıklarını tamamladı. Fuar, her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüz için de hareket ve ticaret hacminin hızlanacağı bir dönem olacak. CNR’da gerçekleşecek olan fuarda 2N27-29 /2M28-30  nolu stand da ENSAR KUYUMCULUK ve MARNERO JEWELLERY olarak yer alacağız.

Ağırlıklı olarak faaliyet gösterdiğiniz ürün grubu ile ilgili detaylı bilgi alabilir miyiz? Uzun vadede hedeflediğiniz konum nedir?
Trabzon Hasır Bileziği ile üretime başladığımız sektörde, kurulduğumuz ilk günden itibaren her zaman belirlediğimiz hedef ve projeler doğrultusunda ilerledik. Kısa sürede yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da hatırı sayılır bir ihracat pazarına sahip olduk. Zamanla 22 ayar set kelepçe kaburga ve rize kelepçe ürünlerin üretimine başladık. Ensar Kuyumculuk ve bünyesinde kurulan Marnero Jewellery markası ile birlikte set ve suyolu çalışmalarımızla  başarımızdan hız kesmeden büyümemizi sürdürmeye devam ediyoruz. İzlediğimiz stratejiler, kalite standartlarımız, profesyonel ekibimiz ve geniş vizyonumuz sayesinde Ensar Kuyumculuk bugün alanında lider markalardan biri haline geldi. Dubai Almanya Fas ve Ürdün başta olmak üzere diğer Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine de ihracatımız devam etmektedir.  

Sektörü, rekabet koşullarını ve firmanızın sektördeki konumunu nasıl değerlendirirsiniz?

Türkiye’nin en köklü sektörlerinden olan kuyumculuk sektörü yüzyıllardır başarılı bir şekilde varlığını sürdürüyor. Ağırlıklı olarak babadan oğla geçen bir sektör olarak bilinse de artık bu durum günümüzde değişim göstermeye başladı. Yeni neslin gelmesiyle birlikte, kullanıcı tercihlerindeki değişim ve tasarım zenginliği sektörün daha da geniş bir yelpazeden hizmet vermesine neden oldu. Rekabet her sektör için olmazsa olmaz. Doğru, sağlıklı ve art niyetsiz bir rekabet ortamı firmalar için başarısızlığı değil aksine başarıyı getirir. Rekabet firma ve kişilerin kendilerini geliştirmesini, daha iyi hizmet vermesini sağlar. Bu bilinçle hareket ettiğimiz sektörde rekabet koşullarına ayak uydurarak, hizmet verdiğimiz pazarı iyi analiz ederek ve hergün yeni ürün modellerimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI