Habergold
Dunyatimes

İsgold'dan hem yatırım hem de sarrafiye altına yakın koruma

Sahte altına karşı, patenti tamamen kendine ait olan ' İsgold Secure' güvenlik sistemini ortaya koyan İsgold; artık darphanenin ürettiği sarrafiye ürünleri için de kendi yakın korumasını sağlayacak. İsgold'dan sarrafiye alan kişiler, hem darphanenin hem de İsgold'un yüksek güvenlik standartlarıyla garantili alım yapmış olacaklar.

18 Haziran 2014 19:55 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2729

Sahte altına karşı, patenti tamamen kendine ait olan ‘ İsgold Secure’ güvenlik sistemini ortaya koyan İsgold; artık darphanenin ürettiği sarrafiye ürünleri için de kendi yakın korumasını sağlayacak. İsgold’dan sarrafiye alan kişiler, hem darphanenin hem de İsgold’un yüksek güvenlik standartlarıyla garantili alım yapmış olacaklar.

 

Geçtiğimiz ay tamamen patenti kendisine ait olan, özel ambalajlama ve yüksek güvenlik kriterlerini bünyesinde barındıran İsgold Kıymetli Madenler ve Rafineri firması; şimdi sarrafiye ürünlerinde de sıfır risk sağlıyor. ‘İsgold Secure’ güvenlik sistemi ile firmalarından çıkacak tüm altın ürünlerinde garanti verecek olan İsgold; kendisinden darphane ürünlerini alanlara da aynı garantiyi sunacak. Darphaneden gelen ürünleri kendi laboratuvar ortamında bir kez daha test eden ve özel güvenlik sistemiyle donatan İsgold; hem yurtiçi hem de yurtdışı müşterilerine çifte güvenlik sunacak.

Dünyanın en büyük rafineri firmalarından olan Güney Afrika ve İsviçre menşeli iki firma ile aynı zaman periyodunda özel güvenlik sistemlerini ortaya koyduğunu belirten İsgold Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Aşık; "Bu durum; yüksek teknolojimizi Dünya standartlarında ortaya koyma başarımızı göstermektedir. Bugün altın ile ilgili her türlü takı ve aksesuarı başarıyla ortaya koyan Türk kuyumculuğu, bizimle birlikte uluslararası güvenlik standartlarının oluşmasında da söz sahibi olmuştur” dedi. Çok yakın zaman içinde tüm İsgold ürünlerinin ‘İsgold Secure’ güvenlik sistemi ile son tüketiciye ulaşacağını kaydeden Erdoğan Aşık; bu benzersiz sistemi, diğer rafineri firmalarıyla da paylaşmaya açık olduklarını, ülkemizde satılan tüm yatırım altınlarının bu güvenlik koruması altında olmasının gerektiğini ifade etti.

Özel ambalajın açılması halinde, ikinci güvenlik uygulamasının devreye girdiğini vurgulayan Aşık; "Açık ürünümüzün üzerindeki özel hologram sistemi, yine bir başka özel tarayıcı ile anında test edilebiliyor. Bir kalem büyüklüğüne sahip bu test cihazımız bizimle çalışan kuyumcu dostlarımıza verilecek ve onlarda alıp sattıkları ürünleri kolaylıkla test edebilecekler” diye konuştu.

 

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI