Habergold
Dunyatimes

İshakoğlu firmasında, iki Yılda Önemli Tecrübeler Elde Ettim

İşletme Yönetimi Yüksel Lisan Eğitimini bitirdikten sonra İshakoğlu Kuyumculukta Pazarlama Müdürlüğü yapan Ahmet Dülger, çalışmış olduğu firmasında deneyimlerini ve öğrendiklerini habergolda anlattı.

19 Aralık 2013 00:18 / Güncelleme: -/- | Kategori: Kuyumcukent | Ziyaretçi: 3188


İşletme Yönetimi Yüksel Lisan Eğitimini bitirdikten sonra İshakoğlu Kuyumculukta Pazarlama Müdürlüğü yapan Ahmet Dülger, çalışmış olduğu firmasında deneyimlerini ve öğrendiklerini habergolda anlattı.


İş hayatında ilk tecrübesi olan Ahmet Dülger, iki yıllık bir deneyime sahip olduğunu, İshakoğlu kuyumculuk firmasında, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da birkaç pazara baktığını söyledi. İş hayatındaki deneyimlerin Habergold’a ifade eden Dülger; " Başladığımda sektörle alakalı hiçbir bilgi sahibi değildim. Bir yüzük nasıl yapılır diye sorulduğunda buna bir cevap veremezken, şuanda bütün üretim işleyişini aşağı yukarı tahmin edebiliyorum, bir üretimin hangi aşamalardan geçebileceğini, özelikle döküm konusunu da tahmin edebiliyorum.


Bir ürüne önceden baktığım zaman kalitelimi, kalitesiz mi diye ayırt edemezken, şuan da baktığım zaman herhangi bir cila eksiği, ürün üzerindeki bir fiske tarzındaki rahat görebiliyorum. Sektörle ilgili ciddi bir deneyim kazandım diyebilirim”


Son 2 yılda 9 ayrı ülkeye gittiğini burada farklı deneyimler kazanmış olduğunu söyleyen Dülger; Ayrıca her pazarın kendisine has çalışma şekillerinin olduğunu farklı ayarlarda ürünler sattıklarını belirtti. İshakoğlu kuyumculuğun kendisine oldukça çok yarar sağladığını bu firmada olmaktan kendisinin şanslı olduğunu söyledi. Bu şirket sayesinde yurt dışındaki fuarlara 2 ya da 3 kez bulunduğunu ve her sene fuarlara katılacaklarını dile getirdi.


İshakoğlu Kuyumculuk ürünlerinin %99 unu yurtdışına ihracat yapıyor. Ortadoğu da en güçlü pazarlardan biridir.


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI