Habergold
Dunyatimes

İTO'dan Sektöre Doğal ve Sentetik Elmas Semineri

İTO Kuyumcular Meslek Komitesi'nin sektöre fayda sağlamak adına gerçekleştirdiği çalışmalar, "Doğal ve Sentetik Elmas Sorunları ve Çözümleri" konulu seminer ile devam etti. Başkan Hoşhanlı'nın 19 Aralık 2013 tarihinde, İstanbul Ticaret Odası Meclis Salonunda gerçekleştiğini bildirdiği seminer, sektörün değerli taş konusundaki bilgi açığını kapatacak nitelikte oldu. Sektör, birçok esnafın mağduriyet yaşadığı bu konu hakkında komite aracılığıyla bilgilendi.

05 Ocak 2014 23:26 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2727

İTO Kuyumcular Meslek Komitesi’nin sektöre fayda sağlamak adına gerçekleştirdiği çalışmalar, "Doğal ve Sentetik Elmas Sorunları ve Çözümleri” konulu seminer ile devam etti. Başkan Hoşhanlı’nın 19 Aralık 2013 tarihinde, İstanbul Ticaret Odası Meclis Salonunda gerçekleştiğini bildirdiği seminer, sektörün değerli taş konusundaki bilgi açığını kapatacak nitelikte oldu. Sektör, birçok esnafın mağduriyet yaşadığı bu konu hakkında komite aracılığıyla bilgilendi.

Hoşhanlı, seminerin içeriği ile ilgili yapmış olduğu açıklamada şu sözlere yer verdi: "Bu seminer programında, son dönemde sentetik elmasın piyasada bollaşması ve sektör mensubu arkadaşlarımızın bundan mutazarrır olmasından kaynaklanan sorunların çözümüyle ilgili konular ele alındı. Sentetik elmasın tanınması ile ilgili sorunlar dile getirildi. Bundan kaçınmanın yolları sektör mensubu arkadaşlarımıza anlatıldı. Böylesi güncel ve önemli bir konunun gündeme gelmesi bu toplantıya sektör mensubu arkadaşlarımızın katılması toplantıya renk kattı, çünkü bu konunun sorun ve çözümleri ile alakalı ortak bir çalışma gerektiren bir zaman dilimindeyiz.”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI