Habergold
Dunyatimes

Kara "fiyatı aşağı çekerek günü kurtarırısınız ama yarınları kaybedersiniz

Trabzon Hasırının öncü üreticilerinden Karaltın Kuyumculuk; düğün sezonu öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı. Şimdiden 2015 yılı hazırlıklarına başlayan Karaltın; 2014 yılında geçmiş yılın işlem hacmini yakalamayı başarı kabul ediyor. Bu yıl sektörümüzde yaşanan birçok olumsuzluğun Trabzon Hasırına da sirayet ettiğini belirten Karaltın Kuyumculuk firma ortağı Cevat Kara; "Böylesi sisli havalarda, fiyat aşağı çekerek günü kurtarmak bizim tarzımız değildir. Her şartta yüksek kalitemizi korumakla yükümlüyüz. Karaltın; yeni tasarımlarıyla ve tüm stoklarıyla düğün sezonuna hazırdır" dedi.

16 Haziran 2014 10:15 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1823

Trabzon Hasırının öncü üreticilerinden Karaltın Kuyumculuk; düğün sezonu öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı. Şimdiden 2015 yılı hazırlıklarına başlayan Karaltın; 2014 yılında geçmiş yılın işlem hacmini yakalamayı başarı kabul ediyor. Bu yıl sektörümüzde yaşanan birçok olumsuzluğun Trabzon Hasırına da sirayet ettiğini belirten Karaltın Kuyumculuk firma ortağı Cevat Kara; "Böylesi sisli havalarda, fiyat aşağı çekerek günü kurtarmak bizim tarzımız değildir. Her şartta yüksek kalitemizi korumakla yükümlüyüz. Karaltın; yeni tasarımlarıyla ve tüm stoklarıyla düğün sezonuna hazırdır” dedi.

İstanbul Jewellery Show’da en yeni ürünlerini başarıyla sergileyen Karaltın; 2014 yılının sektör için temkinli bir yıl olacağını öngörüyor. İJS’de bu durumun işaretlerini gözlemlediklerini belirten Cevat Kara; "Fuar sonrası farklı bölgelerden bizi direkt arayarak talepte bulunuyorlar. Markamız köklü yapısı nedeniyle, Trabzon hasır ihtiyacı hasıl olduğunda ilk akla gelen isimlerden biri oluyor. Yıllar içinde oluşturduğumuz bu saygın imajımız ve titiz çalışmalarımız, özellikle bu sisli günlerde bizi bir adım öne çıkartıyor” diye konuştu.

Geçen yıla göre yurtdışı taleplerinde, global ekonomik sıkıntılar nedeniyle bir parça azalma olduğunu kaydeden Kara; yurtiçinde hizmet sundukları noktaları bir gecede çok fazla arttırma şansları olmadığını, tamamen el işçiliği ile yapılan Trabzon hasırının belirli bir üretim sürecine ihtiyaç duyduğunu hatırlattı. Yurtiçinde kredi kartı ile taksitli alışverişin yasaklanmasının her ürün grubunda olduğu gibi Trabzon hasırında da olumsuz bir etki yarattığını vurgulayan Kara, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Trabzon Hasırı çok özel bir ürün. Siz bu ürünü çok hafifletemezsiniz, ayarını aşağı çekemezsiniz. O zaman ürettiğiniz ürün Trabzon Hasırı olmaz. Bugün birçok firmadan bize farklı ürün gruplarına girme teklifi geliyor. Biz bu teklifleri nazikçe ret ediyoruz. Herkesin en iyi yaptığı işi icra etmesi gerektiğine inanıyoruz. Birbirinden iddialı modellerimizi her yıl olduğu gibi bu yıl da kuyumcu vitrinlerine taşıdık. Yeni tasarımlarımız yine büyük beğeni topladı. Sürekli eğitimler ile örücü kadromuzun yüksek kaliteli işçiliğe imza atmasına dikkat ediyoruz. Bu sezon daha geniş bir stok portföyü ile müşterilerimizin karşısında olacağız.”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI