Habergold
Dunyatimes

Kuyumcukent Yazıcı Kalitesiyle Tanışmaya Hazırlanıyor

Kuyum sektörünün köklü altın alım satım ve döviz firması YSK (Yazıcı Sarraf ve Kuyumculuk) yeni şubesini Kuyumcukent'te açmaya hazırlanıyor. Yeni yılın ilk gününde açılması planlanan "YSK Kuyumcukent"; markanın Kapalıçarşı'daki iki şubesinden sonra üçüncü şubesi olacak.

29 Kasım 2013 02:59 / Güncelleme: 29 Kasım 2013 03:04 | Kategori: Kapalı Çarşı | Ziyaretçi: 3111Kuyum sektörünün köklü altın alım satım ve döviz firması YSK (Yazıcı Sarraf ve Kuyumculuk) yeni şubesini Kuyumcukent’te açmaya hazırlanıyor. Yeni yılın ilk gününde açılması planlanan "YSK Kuyumcukent”; markanın Kapalıçarşı’daki iki şubesinden sonra üçüncü şubesi olacak.

30 yılı aşkın bir süredir kuyum camiasına yüksek kaliteli hizmet anlayışıyla altın alım satım ve döviz işlemleri sunan Yazıcı Grup; son yılların yükselen merkeziKuyumcukent’te müşterileriyle buluşacak. Yazıcı Grup Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Yazıcı, Habergold.com’a yapmış olduğu açıklamada; Kuyumcukent’e biraz rötarlı bir giriş yaptıklarını, bu gecikmenin en önemli sebebinin markaları için "en doğru yerde konumlanma kaygısı” olduğunu ifade etti. Kuyumcukent’e özellikle Trakya ve İstanbul’un batı bölgelerindeki kuyumcuların yoğun ilgi gösterdiğini, yeni açılacak şubeleriyle müşterilerine daha yakın olmayı amaçladıklarını kaydeden İlhami Yazıcı; " 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle şubemiz hizmete girmiş olacak. Geç kalmış olmamızı hızla telafi edeceğimize inanıyorum. Kuyumcukent Atölye Bloğunda 1. Kat’ın merkezinde 3’üncü şubemiz yerini alacak” dedi.

Yeni açılacak YSK Kuyumcukent şubesinin, Kapalıçarşı’da yer alan YSK şubeleriyle koordineli bir şekilde çalışacağını ve İstanbul’un tüm ilçelerindeki kuyumculara aktif hizmet sunmayı hedeflediklerini belirten Yazıcı; "2014 yılı başında, değerli iş ortağımız İAR ile birlikte koordineli bir şekilde çalışarak, İAR’ın fabrikasında üretilecek ilk YSK logolu gram altınlarımızı piyasaya sunacağız. Markamız gram altın konusunda, üst düzey ilişkide olduğu İAR’la birlikte hareket etmeye büyük özen göstermektedir” diye konuştu.

2013 YILINDA DARPHANE PİYASAYI SIKINTIYA SOKTU…

2013 yılının firmaları ve kuyum camiası için çok verimli geçmediğini, özellikle yazın ortasında yaklaşık 5 ay boyunca Darphanede oluşan krizin sarrafiye ve yatırım altın piyasasını çok kötü etkilediğini vurgulayan İlhami Yazıcı, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bu yıl Darphanede yaşanan grev sıkıntısıyla birlikte, piyasaya zamanında altın servis edilmemesi büyük sıkıntı yarattı. Ardından Avrupa’da ki ekonomik kriz ve Ortadoğu bölgesindeki çalkantı yine yılın piyasa hareketliliğini olumsuz etkileyen faktörler oldu. Tüm bunlar biraraya gelince 2013 verileri 2012 yılının altında kaldı. Ben 2014 yılından daha çok ümitliyim. Yerel seçimle birlikte piyasalarda bir canlanma olacağını tahmin ediyorum. Altın fiyatları da belli bir istikrara oturursa 2014 yılında kuyum camiamızın yüzü gülecektir.”Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI