Habergold
Dunyatimes

Mart'ta rüzgar "sert" esecek

Büyük bir heyecanla İstanbul Jewellery Show Mart Fuarına hazırlanan Serdiamond; yeni tasarımları, özgün çalışmaları ve görkemli görüntüsüne karşılık kolay ulaşılabilir mücevherleriyle fuar boyunca "Ser" rüzgar estirmeyi planlıyor.

14 Şubat 2014 15:10 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1768

Büyük bir heyecanla İstanbul Jewellery Show Mart Fuarına hazırlanan Serdiamond; yeni tasarımları, özgün çalışmaları ve görkemli görüntüsüne karşılık kolay ulaşılabilir mücevherleriyle fuar boyunca "Ser” rüzgar estirmeyi planlıyor.

 

Elmas ve pırlantalı özgün tasarıma sahip mücevherleriyle, geçtiğimiz yıl adından sıkça sözettiren Serdiamond; İstanbul Jewellery Show’a büyük bir heyecan içinde hazırlanıyor. 2013 yılında ihracat alanında önemli altyapı çalışmaları yapan ve geçtiğimiz günlerde ihracat departmanını genişleten Serdiamond; Jewellery Show kapsamında hem yerli hem de yabancı yeni müşteriler portföyüne katmayı hedefliyor. 17 Aralık operasyonun ardından sektörün ciddi bir daralma içinde girdiğini ifade eden Serdiamond Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Alpdoğan; "Yılbaşı ve sevgililer günü sektörümüze hiç heyecan vermedi. Bu iki önemli günü pas geçen sektörümüzün, Mart fuarında yüzünün gülmesi tek temennimdir” dedi.

Her fuar dönemine yeni ürünlerle yeni bir heyecan ile hazırlık yaptıklarını belirten Yakup Alpdoğan; İstanbul Jewellery Show’da, herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bütçelere mücevheri getirmek için çok ciddi bir AR-GE çalışması ortaya koyduklarını, az ve küçük ebatlı ürünleri olabildiğince ihtişamlı gösterme konusunda tüm tecrübelerini masaya yatırdıklarını söyledi. Bugün itibariyle özellikle daralan içpiyasayı rahatlatmak ve kuyumcularda bir sirkülasyon elde etmek için, yeni ürün gruplarını daha light tarzda ürettiklerini kaydeden Alpdoğan, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz Ekim fuarında yepyeni modern yüzümüzle müşterilerimizin karşısına çıktık ve otantik çizgimizi bir tarafa bırakarak yeni tarzımıza hızlı bir geçiş yaptık. Müşterilerimizden olumlu tepkiler aldık. Şimdi; işçiliği daha zor, bütçesi daha uygun ve gösterişli ürünler ortaya koymak için kendimizi çok zorluyoruz. Açıkçası yıllar içinde elde ettiğimiz tüm tecrübemizi sergileme zamanı geldi diye düşünüyoruz. Tasarım departmanımız ve ihracat departmanımız hızla büyümeye devam ediyor. Her basın açıklamamda olduğu gibi yine ihracat çalışmalarının önemini vurgulamak istiyorum. İçpiyasamız kırılgan bir yapıya sahip, en ufak bir olayda ekonomik veriler ciddi değişikliğe gidiyor. Bu bağlamda, artık sadece iç piyasaya bağlı üretim yapmak çok ciddi riskleri üzerinize almak anlamına geliyor. Ekonomi Bakanlığımızın da önemli destekleriyle ihracat alanındaki çalışmalarımızı arttırdık. Bu yıl uluslararası fuarların bazılarında katılımcı olarak yer alacağız. Doların bir parça yükseldiği bu dönemde ihracat çalışmalarında etkin sonuçlar almak yüz güldürecektir.”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI