Habergold
Dunyatimes

Müşterileri birlikte güvenle geçen 10 yıl

Sektörümüzün dinamik markalarından Güvençağ Kuyumculuk; 10. yaşına adım attı. Geçen bu 10 yıllık süre içinde önemli çalışmalara imza atan, müşteri kitlesini geliştiren ve mutlu müşteriler karşısında bulan Güvençağ; gelecek nice 10 yıllar için bugünden yatırımlarını bilinçli bir şekilde kanalize ediyor. Güvençağ firma sahibi Oktay Algür sorularımızı yanıtladı…

12 Eylül 2014 13:35 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2347

Sektörümüzün dinamik markalarından Güvençağ Kuyumculuk; 10. yaşına adım attı. Geçen bu 10 yıllık süre içinde önemli çalışmalara imza atan, müşteri kitlesini geliştiren ve mutlu müşteriler karşısında bulan Güvençağ; gelecek nice 10 yıllar için bugünden yatırımlarını bilinçli bir şekilde kanalize ediyor. Güvençağ firma sahibi Oktay Algür sorularımızı yanıtladı…

Öncelikle 10.yılınız hayırlı olsun. On yıllık süre zarfında sektörde neler değişti. On yıl önceki piyasa ile şimdiki arasındaki farkı nasıl görüyorsunuz?

On yıl önceki piyasa ile şu andaki piyasa arasında çok önemli farklılıklar var. Bizim sektör, bırakın on yıllık değişimi yıllık bazda müthiş değişim yaşayan bir dinamizme sahip. Fakat eğer siz, değişime açık ve gelişime müsait değilseniz bu sektörde tutunmaya çalışmanız size zorluklar yaşatır, sendelersiniz. On yıl önceye göre şu anda piyasa daha yenilikçi, rekabetçi ve kaliteyi ön planda tutan bir yapıya sahip oldu ve gelişmeye devam ediyor. Artık taklit ile bir yere varılamayacağı daha geniş kitleler tarafından biliniyor. Bugün markanıza yatırım yapmazsanız, rakiplerinizin birkaç adım gerisinde kalacağınız idrak edilmiş durumda.

Pek çok firma 10.yılını göremeden kapanıyor. Güvençağ'ın başarısının sırrı nedir?

Biz işimizi severek yapan, kendini mesleğine adamış, yenilik ve müşteri taleplerini sıkı takip eden, müşteri odaklı çalışma prensibi edinmiş bir firma olarak, kısacası kendimizi işimize adadığımız için bugünlere geldik. Müşteri memnuniyetini kağıt üzerinde bırakmıyoruz. Bize müşterimiz hangi konuda olursa olsun döndüğünde mutlaka somut sonuçlar eşliğinde geri dönüş gerçekleştiriyoruz. 10 yıl esasında çok uzun bir süre değil. Yüz yılın üstünde ticari faaliyetlerini sürdüren pek çok marka var. Amacımız yüksek müşteri memnuniyeti eşliğinde geleceğe emin adımlarla ilerlemek.

Siyasi olaylar altın piyasasını etkiliyor mu?

Altın piyasasının kendine özgü bir tarafı var. Siyasi olaylar altını pek fazla etkilemez, tabi muazzam çalkantılar ve siyasi olaylara bağlı derin ekonomik krizler diğer sektörlerde olduğu gibi elbette altını etkiler. Altın; özellikle yurtdışı kaynaklı gelişmelerle daha çok etkileniyor. ABD Merkez Bankası FED’in açıklamaları ve yüklü miktarda altın ithal eden, ihraç eden ülkelerin hareketleri fiyatlara yansıyor.

İstanbul Mücevher Fuarı'nı nasıl buldunuz ?

Mücevher fuarları sektörün her zaman taze kanı olmuştur ve fuarlardan piyasamız her zaman geri dönüş yaşamıştır. Son zamanlarda da fuarların artması bunun en önemli göstergesidir. Sektörün olmazsa olmazlarından diyebiliriz.Fuarı sadece ticari başarı olarak algılamamak lazım. Öncelikle fuarlar markalar için etkin tanıtım platformu oluştururlar. Fuarlar; piyasadaki ticari ve dostluk ilişkilerini pekiştirir. Kısacası fuarlar sektörlerin can damarıdır.

İlerleyen dönemlerdeki hedefleriniz nelerdir?

Müşterilerimize kendilerine nasıl hizmet etmemizi istiyorlarsa o şekilde hizmet edip, onların memnuniyeti doğrultusunda kendimizi geliştirmek ve yüksek müşteri memnuniyetini sürekli kılan bir anlayışla hedeflerimize yön vermek istiyoruz. Bugünden yarınları düşünecek, yarınlar için bugünden gerekli yatırımları yapacağız. Ayrıca markamızın daha geniş bir kitle tarafından yakından tanınması için etkin çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.


Kaynak: Jewellery Magazine

 

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI