Habergold
Dunyatimes

Nev mücevherat yeni pazarlara yelken açacak

Ülkemizin önde gelen ve sayılı elmas mücevher üreticilerinden biri olan Nev Mücevherat; ihracat çalışmalarına, yeni taşındığı 4 katlı modern merkez binasından hız verecek.

09 Eylül 2013 22:38 / Güncelleme: 09 Eylül 2013 23:08 | Kategori: Öne Çıkanlar | Ziyaretçi: 2094

Ülkemizin önde gelen ve sayılı elmas mücevher üreticilerinden biri olan Nev Mücevherat; ihracat çalışmalarına, yeni taşındığı 4 katlı modern merkez binasından hız verecek.

1998 yılından buyana elmas takı üretimi yapan Kerim Şilazi ve ortağı Kenan Kaçar, piyasaya yüksek kaliteli elmas mücevherler sunuyor. Daha önce, üretim ve idari birimlerin ayrı yerlerde olduğu Nev Mücevherat'ta şimdi A'dan Z'ye tüm birimler Nuruosmaniye'deki merkez binasında tek çatı altında birleşti.

Nev Mücevherat firma ortağı Kerim Şilazi; yeni taşındıkları modern şirket merkeziyle, tüm birimlerin birbiriyle daha hızlı ve koordineli bir şekilde iletişim kurabildiklerini ve son derece ferah bir ortamda, çalışanların yüksek standartlar eşliğinde faaliyet gösterdiğini söyledi. Elmas mücevher üretiminin son derece itinalı ve etkin tecrübe istediğine dikkat çeken Şilazi; "Şu anda yeni binamızda, çalışma arkadaşlarımıza çok daha konforlu bir ortam sunabiliyoruz. Yüksek hijyen eşliğinde, çalışanlarımız çok daha verimli ve keyifli bir şekilde, yepyeni Nev Mücevher ürünlerine imza atıyorlar” dedi.

İhracat çalışmalarına geçen sene start verdiklerini, özellikle elmas takı üretiminde Dünya çapında önemli bir boşluk olduğunu kaydeden Kerim Şilazi, sözlerini şöyle sürdürüyor:
"Geçen yıl ilk ihracatlarımızı gerçekleştirdik. 2012 Eylül ayında Uluslararası Hongkong Fuarına katılarak ilk uluslararası fuar tecrübemizi de yaşadık. Yıllardır İstanbul’da düzenlenen fuarın hem Mart hem de Ekim organizasyonlarına katılıyorduk. Bu yıl ihracat çalışmalarımızda ki yoğunluğumuz neticesinde, Ekim fuarını pas geçiyoruz. Bu ay içinde yine Hongkong fuarında ülkemizi elmas mücevher alanında layıkıyla temsil edeceğiz. Yeni ürünlerimizi bu fuarda sergileyeceğiz. Otantik çizgimizi korurken, sürekli yeniliklerin peşinden koşmaya ve Osmanlı ile özdeşleşen elmas mücevher üretimini "Made In Turkey” algısı ile Dünyaya sunma gayretindeyiz.”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI