Habergold
Dunyatimes

Piyasadaki Daralma Sürüyor

Özgün konseptleri ile İshakoğlu Kuyumculuk sektörde farklı çizgisini her zaman koruyor. Gelişme adına sürekli kendisini baz alan firma, başka firmalarla değil daima kendisiyle yarışıyor. Firmanın ihracat müdürü Süleyman Topaloğlu günümüz ihracat değerlerini yorumlarken aynı zamanda firma hakkında da açıklamalarda bulundu. Geçmişten günümüze ihracatın giderek değer kaybettiğini kaydeden Topaloğlu kar marjlarının düştüğüne vurgu yaptı. Bu düşüşe ülkelerin siyasi karışıklıklarının neden olduğunu da belirtti. Hedefimiz Kendimizi Aşabilmek

09 Aralık 2013 00:25 / Güncelleme: -/- | Kategori: Kuyumcukent | Ziyaretçi: 2432


Özgün konseptleri ile İshakoğlu Kuyumculuk sektörde farklı çizgisini her zaman koruyor. Gelişme adına sürekli kendisini baz alan firma, başka firmalarla değil daima kendisiyle yarışıyor. Firmanın ihracat müdürü Süleyman Topaloğlu günümüz ihracat değerlerini yorumlarken aynı zamanda firma hakkında da açıklamalarda bulundu. Geçmişten günümüze ihracatın giderek değer kaybettiğini kaydeden Topaloğlu kar marjlarının düştüğüne vurgu yaptı. Bu düşüşe ülkelerin siyasi karışıklıklarının neden olduğunu da belirtti.

Hedefimiz Kendimizi Aşabilmek

Daima kendileriyle yarıştıklarını ifade eden Topaloğlu "2000 yılında başladığım sektörde, 13 yıldır İshakoğlu Kuyumculukta çalışmaktayım. İlk olarak Kapalıçarşı Çemberlitaş’ta faaliyet gösterdikten sonra, Kuyumcukent’e geçiş yaptık. 6 yıldır burada faaliyet göstermekteyiz. Ağırlıklı olarak çalıştığımız Arap ülkelerinin yanı sıra İspanya, İran, İtalya, Polonya gibi ülkelerle de çalışmaktayız. Ürün yelpazemiz ise çok geniş olmakla birlikte konseptimizi özgü ve kaliteli ürünlerden oluşturmaya dikkat ediyoruz. Konsept konusunda diğer firmaları bile takip etmeyen bir yapımız var, hedefimiz daima kendi ailemizle yarışıp kendimizi geliştirmek.” ifadelerini kullandı.

İhracatta Kar Oranları Çok Düştü

Altın iniş çıkışlarının ihracat sektörünü çok etkilemediğini daha çok siyasi karışıklıkların etken olduğunu dile getiren Topaloğlu "Günümüzde ihracat değerleri ne yazık ki iyi değil. Eskiden çok daha fazla olan kar oranları bugün düşmüş durumda. Dünyadaki krizler dolayısıyla satışlarda da ciddi manada bir düşüş ve piyasada daralma yaşanmakta. Bu daralmaya Dubai ve Arap pazarı da dahil. Bunda vergilendirmelerin, Mısır ve Libya’daki karışıklıklarında büyük etkisi oldu.” yorumunda bulundu.


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI