Habergold
Dunyatimes

Rober Muratoğlu: "Kalite Arttı, Satışlar Düştü"

1988 yılından beri Gümüş Ev Eşyaları üzerine çalışan Rober Muratoğlu, sahibi olduğu Nişan ve Murat Gümüş firması hakkında Habergold'a konuştu.

22 Ocak 2014 00:23 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2338

1988 yılından beri Gümüş Ev Eşyaları üzerine çalışan Rober Muratoğlu, sahibi olduğu Nişan ve Murat Gümüş firması hakkında Habergold’a konuştu.

Gümüş ev eşyası üzerine üretim yapan firma çoğunlukla yurt içine çalışıyor. Yaptıkları satışların yüzde 30’luk bir kısmının yurt dışına yapıldığını belirten Muratoğlu, Habergold’a yaptığı açıklamada eski satışlar ile günümüz piyasasını değerlendirdi.

 

Eski satışların şimdiye oranla çok daha iyi olduğunu söyleyen Muratoğlu, "Gümüş eskiden çok ucuz bir madendi ama son on senedir çok değerlendi. Bunun dışında insanların alım gücü azaldı. Dolayısıyla satışlarımızda eskiye nazaran azalma oldu” dedi.

 

Makineleşme konusunun kendilerini etkilemediğini, bunun sebebinin ise halen eski tarzda, el ile üretim yapmaları olduğunu dile getiren Muratoğlu, 20-30 yıl öncesine nazaran kalitenin çok arttığını fakat satışların düştüğünü ifade etti. Kendilerini sürekli eğittiklerine ve geliştirdiklerine de değinen Muratoğlu, buna rağmen satışların düşmesinin sebeplerinin düşündürücü olduğunu söyledi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI