Habergold
Dunyatimes

Rota kuyumculuk'tan müşterilerine yeni bir hizmet

Yıllardır müşterilerine birbirinden kaliteli bilezikler sunan Rota Kuyumculuk; şimdi, has altın ve sarrafiye altın alım satım hizmetini de müşterilerine vermeye hazırlanıyor.

26 Aralık 2013 00:50 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 3512


Yıllardır müşterilerine birbirinden kaliteli bilezikler sunan Rota Kuyumculuk; şimdi, has altın ve sarrafiye altın alım satım hizmetini de müşterilerine vermeye hazırlanıyor.

40 yılı aşan geçmişiyle, Marmara bölgesinde birçok kuyumcuya yüksek kaliteli, özgün bileziklerini sunan Rota Kuyumculuk; Dünyanın en eski AVM’si olarak tarihçiler tarafından kabul edilen Kapalıçarşı’da " has altın alım satım” ofisi açtı. Kapalıçarşı’da genelikle has altın ve sarrafiye altın alımı satımı yapan dükkanların olduğu Karamanlı Sokakta açılan "Rota Kuyumculuk ofis aynı zamanda firmanın iletişim bürosuolarakta işlev görecek.

Rota Kuyumculuk firma sahibi Kerim Yılmaz; 2014 yılı başında Rota Kuyumculuğun üretiminin Çemberlitaş’tan Kuyumcukent’e taşınacağını, çok daha geniş ve ferah bir ortamda üretim yapma şansı elde edeceklerini söyledi. Kuyumcukent’in üretim için son derece elverişli koşullar sunduğunu fakat kuyumculuğun doğduğu Kapalıçarşı bölgesinin ayrı manevi bir değere sahip olduğunu belirten Yılmaz; "40 yılı aşan markamızın buralardan tamamen kopması mümkün değildi. Bizde Kapalıçarşı’da bir iletişim ve altın alım satım ofisi açarak hem müşterilerimizin sarrafiye ve has altın edinme ihtiyaçlarını gidermek istedik. Hem de Anadolu’dan gelen müşterilerimizi bu tarihi bölgede en iyi şekilde ağırlamaya devam etmeyi arzu ettik” diye konuştu.

2013 YILINDA ROTA VİTES YÜKSELTTİ

Firma sahibi Kerim Yılmaz; 2013 yılının son günlerini yaşadığımız şu günlerde yaşadığımız yılın genel bir değerlendirmesini yaptı. Yılmaz, 2012’ye göre Rota’nın işlem hacmini 2013 yılında ciddi oranda geliştirdiği, hem teknolojiye hem de işinde profesyonel kişilere yatırım yapmalarının karşılığını fazlasıyla aldıklarını ifade etti. Kerim Yılmaz; yıl içinde Darphane’de yaşanan grev ve piyasaya zamanında ürün ulaştırılamaması nedeniyle sarrafiye altında oluşan aşırı işçilik sonucunda vatandaşların bileziğe büyük ilgi gösterdiğini, bu ilginin işlerine çok olumlu yansıdığını da sözlerine ekledi.


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI