Habergold
Dunyatimes

Sarrafiyede işler rotasında gidiyor

Yıllardır üretim yaptığı Çemberlitaş'taki yerinden atölyesini İstanbul Vizyon Park'a taşıyan Rota Kuyumculuk; Kapalıçarşı'da yaklaşık 5 ay önce açtığı sarrafiye alım satım ofisiyle bölgeden kopmamış oldu. Hem iletişim hem de altın alım satım ofisi olarak kullanılan yeni işletme, kısa zamanda işlem hacmini arttırdı.

16 Haziran 2014 10:20 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2143

Yıllardır üretim yaptığı Çemberlitaş’taki yerinden atölyesini İstanbul Vizyon Park’a taşıyan Rota Kuyumculuk; Kapalıçarşı’da yaklaşık 5 ay önce açtığı sarrafiye alım satım ofisiyle bölgeden kopmamış oldu. Hem iletişim hem de altın alım satım ofisi olarak kullanılan yeni işletme, kısa zamanda işlem hacmini arttırdı.

Yıllardır müşterilerine yüksek kaliteye sahip, birbirinden şık bilezikler sunan Rota Kuyumculuk; has altın ve sarrafiye altın alım satım hizmetini de bünyesine ekleyerek müşterilerine daha geniş hizmet sunma imkanı elde etti. 40 yılı aşan geçmişiyle, yüzün üzerinde kuyumcuya bileziklerini sunan Rota Kuyumculuk; Dünyanın en eski AVM’siKapalıçarşı’daaçtığı " has altın alım satım” ofisinde 5. ayını tamamladı.

Rota Kuyumculuk firma sahibi Kerim Yılmaz; altın alım satım hizmetinde kısa sürede önemli mesafeler aldıklarını, kendilerinden bilezik alan müşterilerinin %30’unun altın alım satımı için yine Rota kalitesini seçtiklerini söyledi. Uzun yıllardır çarşı’da sarrafiye alanında çalışan tecrübeli iş arkadaşlarıyla kısa sürede uyum sürecini atlattıklarını belirten Kerim Yılmaz; " Sarrafiye hizmetinde piyasada çok sert rekabet olduğunu görüyoruz. Biz bu rekabet içinde hizmet verdiğimiz müşterilerimizi maksimum ölçüde memnun edecek çalışma koşulları oluşturuyoruz. Yakın zaman dilimi içinde Çarşı’daki ofisimizde Rota Bileziklerinin bazı koleksiyonları da yer alacak” dedi.

Bilezik iş alanındaki gibi sarrafiye de müşteri aidiyetinin çok fazla olmadığını vurgulayan Yılmaz; tüm firmaların en uygun şartlar altında alım satım yapmak istemesinin doğal olduğunu, bu iş kolunda fiyat rekabetine girmenin söz konusu olmadığını, hızlı tedarik ve hızlı servisin müşteri portföyünde belirleyici unsur olduğunu söyledi. Firmalarından bilezik alımı yapan müşterilerinin, sarrafiye ofislerini de kullanarak birçok ihtiyacını tek adresten giderme şansı yakaladığını kaydeden Yılmaz; Rota Sarrafiye ofisinin en önemli müşterilerinden birinin de sürekli üretim yapmak için altına ihtiyacı olan Rota Bilezik olduğunu esprili bir şekilde dile getirdi.

ŞARNEL CNC REKABETİNDE, ŞARNEL BİR ADIM ÖNDE…

Kerim Yılmaz; bilezik piyasasında düşen işlem hacmiyle birlikte, tüketicinin daha hafif ürün talebinin arttığını, bu durumun şarnele olan ilgiyi yükselttiğini sözlerine ekleyerek, kısa sürede İVP’de ki yeni üretim merkezlerinde şarnele %35 yer ayırdıklarını, geçen senenin aynı dönemine göre işlem hacimlerinde bir azalma olduğunu ve kredi kartı ile taksitli alışveriş yasağının negatif etkisinin iyice hissedildiğini ifade etti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI