Habergold
Dunyatimes

Sektörde Yılların Deneyimi; Ahmet Ar

1985'te kuyumculuk sektörüne adım atan Ahmet Ar, Kapalıçarşı'da çırak olarak başladığı meslek hayatını şimdilerde Kuyumcukent'te sürdürüyor. Kuyumcukent'e geleli beş ay olduğunu söyleyen Ar, "Buradan önce sadece özel müşterilere çalıştığım uzun bir süreç vardı. Yurt dışından koleksiyon alıp müşterilerime koleksiyon satışı yapıyorum" dedi.

18 Ocak 2014 17:04 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2180

1985’te kuyumculuk sektörüne adım atan Ahmet Ar, Kapalıçarşı’da çırak olarak başladığı meslek hayatını şimdilerde Kuyumcukent’te sürdürüyor. Kuyumcukent’e geleli beş ay olduğunu söyleyen Ar, "Buradan önce sadece özel müşterilere çalıştığım uzun bir süreç vardı. Yurt dışından koleksiyon alıp müşterilerime koleksiyon satışı yapıyorum” dedi.

 

Çarşının ve sektörün önde gelen mücevher pırlanta işi yapan firmalarıyla çalışan Ar, kişiye özel tasarım ve firmalara koleksiyon hazırlıyor. Sipariş üzerine çalışan Ar, müşteri profiline göre koleksiyon hazırladığını ifade etti.

 

"Kişiye özel tasarımda, tasarımı isteyen kişiyi karşıma alır, tarzına görüşüne bakarım, giydiklerini, dinlediklerini öğrenirim ve ona göre tasarım yaparım” diye konuşan Ar, obje tasarımı ile de uğraştıklarını ifade etti. Çok farklı materyaller ile çok farklı objeler tasarladıklarını dile getiren Ar, bir çok teknikle iç içe olduklarını da sözlerine ekledi.

 

Koleksiyonlarını özel bir butik otelin standında sergilediğini dile getiren Ar, ürünlerin hepsinin kişiye özel olması sebebiyle seri üretim şeklinde çalışamadıklarını söyledi.
Kaynak: Habergold.com

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI