Habergold
Dunyatimes

Sesa açıldıkça büyüyor

Kuyum sektörümüzün hızla büyüyen markalarından biri olan SESA Gold; yurtdışı çalışmalarında en üst vitese geçiş yaptı. Özellikle son 8 ayda ihracat çalışmalarına hız veren marka, şu günlerde üretiminin yarısını ihraç eder bir konuma ulaştı.

13 Mayıs 2014 17:17 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2763

Kuyum sektörümüzün hızla büyüyen markalarından biri olan SESA Gold; yurtdışı çalışmalarında en üst vitese geçiş yaptı. Özellikle son 8 ayda ihracat çalışmalarına hız veren marka, şu günlerde üretiminin yarısını ihraç eder bir konuma ulaştı.

2013 yılının başına kadar ihracat çalışmalarına çok ciddi bir süre ara veren SESA Gold, yurtdışına bir döndü pir döndü. Geçen yıl yenilenen tasarım departmanı ile ürün tarzında köklü değişime giden marka; son olarak İstanbul Jewellery Show’da yeni konsepti "Luxury”i tanıttı. SESA Gold Yönetim Kurulu Başkanı Selim Sarışın; son 5 aydır içpiyasada ciddi bir durgunluğun söz konusu olduğunu, seçimler sonrası arzu edilen hareketliliğin oluşmadığını bu bağlamda yaşanan daralmayı ihracat çalışmaları ile aşma yolunu tercih ettiklerini söyledi.

Geçen yıl, piyasa da benzeri görülmeyen çok farklı tasarımlara imza attıklarını ve aldıkları bu risk karşılığında tekrar kendilerine yurtdışı kapısının açıldığını kaydeden Selim Sarışın; "Fark yaratmalıyız düşüncemiz ve bu doğrultuda yaptığımız AR-GE yatırımlarımız, yurtdışından arzu ettiğimiz ilgiyi gördü. Bu kadar kısa sürede üretimimizin yarısını ihracat için ayıracağımızı açıkçası tahmin etmiyorduk. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen İstanbul Jewellery Show; yeni pazarlar ve yeni müşteriler ile bizi buluşturdu. Şimdi sürekli cebimizde yurtdışı uçak biletlerimiz var” diye konuştu.

‘SESA Luxury’ konseptlerinin özellikle ihracat çalışmaları düşünülerek oluşturulduğunu belirten Sarışın, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Danetella ve Estrella koleksiyonlarımızın beğeni toplaması, bilezik ile yüzüğün birbirine kombine olan takımımızın farkındalık yaratması, kreatif çalışmalarımızda limitlerimizi biraz daha yukarı çekti. En son İJS’de yeni konseptimiz ‘Luxury’ tanıttık. Önümüzdeki dönemde ihracat yaptığımız ülkelerin kültürlerini titizlikle analiz ederek, bölgesel ürün konsepti geliştireceğiz. Amacımız hep bahsedilen ‘katma değer yaratan ürünleri’ üretim bandımızdan çıkarmak. Sürekli genişleyen tasarım ekibimizle, özgün dizayn anlayışımızla, yurtdışına turistik değil ticari ziyaretler yapma arzusundayız.”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI