Habergold
Dunyatimes

Sesa genç yeteneklere kapısını sonuna kadar açıyor

Son yıllarda özellikle özgün ve çarpıcı tasarımlarıyla hem yurtiçinde hem de yurtdışında büyük beğeni toplayan SESA Gold; tasarıma gönül vermiş birçok genç ve yetenekli öğrenciler için adeta bir okul vazifesi görüyor. Özellikle staj dönemlerinde okulda gördükleri teorik eğitimi, SESA'da pratiğe dökme imkanı elde eden gençler; yarınlara çok daha donanımlı bir şekilde hazırlanma imkanı elde ediyor…

10 Temmuz 2014 17:08 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2135

Son yıllarda özellikle özgün ve çarpıcı tasarımlarıyla hem yurtiçinde hem de yurtdışında büyük beğeni toplayan SESA Gold; tasarıma gönül vermiş birçok genç ve yetenekli öğrenciler için adeta bir okul vazifesi görüyor. Özellikle staj dönemlerinde okulda gördükleri teorik eğitimi, SESA’da pratiğe dökme imkanı elde eden gençler; yarınlara çok daha donanımlı bir şekilde hazırlanma imkanı elde ediyor…

Elde ettiği kazanımlarının önemli bir miktarını AR-GE ve Tasarım departmanına yatırım olarak yönlendiren SESA Gold; genç yeteneklerin kendilerini geliştirmeleri için özellikle staj dönemlerinde büyük katkılar sağlıyor. SESA Bünyesinde daha önce stajyer olarak görev almış ve daha sonrasında firmada kalma başarısı göstermiş genç tasarımcılar olduğu kadar, staj dönemini SESA’da geçirip şu anda çeşitli firmaların tasarım departmanlarında mesleklerini icra eden birçok genç tasarımcı var. SESA Gold Yönetim Kurulu Başkanı Selim Sarışın; SESA’nın ileri teknoloji ile eksiksiz donanmış tasarım ve AR-GE departmanının gençler için çok önemli bir fırsat ortaya koyduğunu, aynı anda ürünün üretim aşamalarını da stajyerlerin detaylı bir şekilde gözlemleme şansı yakalamasının da büyük avantaj oluşturduğunu söyledi.

Geçmişte olduğu gibi bugünlerde, mesleğini seven ve kendini geliştirmek isteyen stajyerlere kapılarının açık olduğunu kaydeden Selim Sarışın; "Son dönemde, mesleki eğitim veren okulların staj dönemlerinde bizim gibi firmalar ile etkin iletişim kuramadıklarını gözlemliyorum. Sektörümüz; stajyerlere ev sahipliği yapmak ve onların gelişimine katkı sağlama konusunda gayet cömerttir” dedi. Ticari şartlar gereği günümüzde üretilemeyen tasarımların ne kadar dikkat çekici olsa dahi, ekonomik faydasının olmadığı gerçeğini, genç tasarımcıların sektörün içine adım attıklarında öğrendiklerini vurgulayan Sarışın; buna karşın, sektörün sürekli yeni tasarımlar üretme konusunda büyük bir yarış içinde olduğunu bu bağlamda tasarım mesleğine gönül vermiş gençlerin önünün açık olduğunu dile getirdi.

Stajyerlerin okullarda aldıkları eğitimlerin yetersiz olduğunu gözlemlediklerini de belirten Sarışın sözlerini şöyle sürdürdü:

"Mesleğimizde, aldığınız teorik eğitimi mutlaka pratiğe dökmelisiniz. Öğrenim boyunca sadece teorik eğitimle yetinen gençlerin, mesleğe adım attıklarında büyük bocalama yaşadıklarını görüyoruz. Her yıl en az 2-3 stajyer arkadaşımıza kapılarımızı açıyoruz. Şu anda bize başvuran arkadaşlarımız olursa onlara yardımcı olmak isteriz. Zaman zaman tasarım atölyelerinden çeşitli projeler masamıza geliyor. Yenilikçi ve özgün çizgilere sahip olan markamızın, bu kimliğini ilerleyen yıllarda korumak en büyük hedefimizdir. Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında ‘Made In Turkey’ yüksek prestij algısı oluşturmak özgünlükten geçiyor.”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI