Habergold
Dunyatimes

Vav Diamond her açıdan büyüyor

Sektörümüzde son dönemde ciddi bir atak içinde olan, yıllarca yaptığı başarılı çıplak taş ticaretine bir süre önce bitmiş ürün grubunu da ilave eden VAV Diamond hızlı büyümesini, yeni merkez binasıyla taçlandırdı.

15 Mayıs 2014 21:25 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2614

Sektörümüzde son dönemde ciddi bir atak içinde olan, yıllarca yaptığı başarılı çıplak taş ticaretine bir süre önce bitmiş ürün grubunu da ilave eden VAV Diamond hızlı büyümesini, yeni merkez binasıyla taçlandırdı.

Uzun bir dönem Orient Bazaar’da yer alan ve iş merkezinde iki ayrı noktadaki ofisiyle çalışmalarını sürdüren VAV Diamond, geçtiğimiz günlerde yeni ve modern merkez binasına taşındı. Adem Yavuz Sokak Nuruosmaniye’de yer alan ve 6 kattan oluşan yeni bina, VAV Diamond’ın tüm birimlerini tek çatı altında topladı. Yurtiçinden ve yurtdışından gelecek olan misafirlerini çok daha geniş ve ferah bir ortamda ağırlayacak olan marka; yeni hedeflerine konforlu bir ortamda konsantre olacak.

VAV Diamond Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Dinçkul; markalarının hızlı gelişimine paralel olarak yeni ve modern bir merkez ofise taşınmalarının günün gereği olarak bir şart haline geldiğini belirterek; "Kuyum camiasının mabedi olan Nuruosmaniye’de böyle güzel bir noktada konumlanmamız bizi çok mutlu kıldı. Tüm ekibimizle birlikte yeni yerimizde, çok önemli başarılara imza atacağımıza inanıyoruz” dedi.

"YENİ TARZIMIZ İLGİYLE KARŞILANDI”

İkinci kez İstanbul Jewellery Show’a katılım gösteren VAV Diamond; yeni tarz ürünleriyle daha geniş bir kitleye hitap etme şansı yakaladı. Hem iç hem dış piyasada beklentilerin daha hafif ve daha hızlı satılabilecek ürünlere yöneldiğini kaydeden Hakan Dinçkul; "Bu talepler ve beklentilere uygun olarak hazırladığımız yeni ürün koleksiyonlarımız fuarda beğeni topladı. İJS boyunca mevcut müşterilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaştık. Bu açıdan fuar oldukça verimli geçti. Fakat fuarın genel tablosu, geçmiş yılların gerisinde kaldı” diye konuştu.

Sektörün; fuar öncesinde iki önemli günü olarak kabul edilen yılbaşı ve sevgililer gününü çok düşük işlem hacmiyle geçmesinin sıkıntılarını günümüzde yaşadığını vurgulayan Dinçkul; kredi kartı ile taksitli kuyum alışverişinin sıfırlanması kararının acilen tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini, bu uygulamanın ardından perakende esnafının işlerinde %50 gerileme olduğuna dikkat çekti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI