Habergold
Dunyatimes

Zergeran Amerikan rüyasını yerinde yaşamaya karar verdi

Ülkemizin genç mücevher markası Zergeran, Dubai'nin ardından ikinci yurtdışı şubesini Amerika Newyork'ta açtı. Geçtiğimiz yıl katıldığı 3 Amerika fuarının ardından gerçekleşen yoğun ilgi, markanın Amerika'da ofis açmasını hızlandırdı.

05 Şubat 2014 22:52 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1958

Ülkemizin genç mücevher markası Zergeran, Dubai’nin ardından ikinci yurtdışı şubesini Amerika Newyork’ta açtı. Geçtiğimiz yıl katıldığı 3 Amerika fuarının ardından gerçekleşen yoğun ilgi, markanın Amerika’da ofis açmasını hızlandırdı.

Osmanlı saray kuyumcusu anlamına gelen "Zergeran”, kısa sürede uluslararası çapta hızla tanınmaya ve farklı coğrafyalardan talep görmeye başladı. Geçtiğimiz yıl yirminin üstünde uluslararası fuara katılımcı olarak iştirak eden "Zergeran”, hem modern hem otantik tarzda geniş ürün çeşitliliğiyle farklı zevkleri yakalayabilme başarısı gösteriyor. Amerika pazarının özgün tasarımlara, butik üretim anlayışına ve hikayesi olan tarzlardaki mücevherlere ilgi duyduğunu çok kısa sürede keşfettiklerini belirten Zergeran Kuyumculuk Ürün Müdürü Merve Bedir; "Bu pazarda daha aktif olmak, müşterilerimizle sıcak ilişki kurmak ve uzun mesafelerin önüne geçmek için, şube açmaya karar verdik. Ofisimizi; Amerikan kuyum pazarının kalbi olarak kabul edilen; Newyork Borsasının bulunduğu 47.Cadde de açtık” dedi.

Zergeran Amerika şubesinin, Latin Amerika ülkeleriyle de iletişim kuracağını ve o bölgeye de Türk takı sanatının değerli örneklerini sunacağını kaydeden Merve Bedir; Arap pazarı ile Amerika pazarının farklı tarzlardaki mücevher beklentilerine karşılık vermek için, modern ve otantik tarzda ayrı ayrı uzmanlığa sahip olan ustalarla birlikte çalıştıklarını, büyüyen pazarlar çerçevesinde uzman kuyum ustası kadrolarında da genişlemeolduğunu dile getirdi. Farklı müşteri taleplerine ve beklentilerine cevap vermek için ürün çeşitliliğini sürekli arttırma gayretinde olduklarını vurgulayan Bedir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İstanbul, Dubai ve Amerika’da yerleşik olmak, Dünya çapındaki hedeflerimize ulaşmak için bize önemli avantajlar sağlayacak. Kısa sürede ciddi bir müşteri kitlesi oluşturduk. Bu kişiler ile daha yakın temas kurmayı önemsiyoruz. Siparişleri çok hızlı ehil kişiler ile birlikte ortaya koyma avantajımız, bize kısa zamanda çok yol aldırdı. Birbirinden kıymetli ustalarımızı en rantabl bir şekilde koordine etmemizin ve herkesi kendi uzmanlığı alanında yönlendirmemizin ne kadar önemli olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz. Biz yurtdışında etkin bir büyüme gösterirken yurtiçi pazarlama ekibimiz, değerli kuyumcularımızın vitrinlerinin en özel yerlerine Zergeran’ı taşıyorlar. "

 

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI