Habergold
Dunyatimes

Zergeran limitleri zorlayacak

Osmanlı takı sanatını günümüze uyarlamak amacıyla yola çıkan ve kısa sürede Dünya çapında hızla tanınmaya başlanan mücevher markası Zergeran Kuyumculuk; kendi evi İstanbul'da düzenlenecek olan fuarda zanaatkarlığının tüm limitlerini ortaya dökecek.

11 Mart 2014 13:23 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2418

Osmanlı takı sanatını günümüze uyarlamak amacıyla yola çıkan ve kısa sürede Dünya çapında hızla tanınmaya başlanan mücevher markası Zergeran Kuyumculuk; kendi evi İstanbul’da düzenlenecek olan fuarda zanaatkarlığının tüm limitlerini ortaya dökecek.

 

Bu yıl üçüncü kez İstanbul Jewellery Show’a katılacak olan genç mücevher markası Zergeran Kuyumculuk; Dubai ve Hongkong fuarlarının ardından İstanbul’a en özel modelleriyle katılım gösterecek. Zergeran Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Rıfkı Bedir; İstanbul’da düzenlenen takı fuarının kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu, bu fuarda evsahibi olmanın getirmiş olduğu sorumlulukla yılın en özel ürünlerinin ilk lansmanını bu organizasyona sakladıklarını söyledi.

Bu yıl birbirinden güzel pırlanta ve elmas otantik takılarının yanına 18 ayar pırlantalı mücevher setler eklediklerini ve bu setlerin diğer takılardan farklı olarak seri üretiminin yapılacağını belirten Rıfkı Bedir; "Tamamen butik üretim yaptığımız mücevherlerimizin yanısıra müşterilerimizin yoğun talepleri neticesinde, seri üretimini yapacağımız 18 ayar pırlanta setleri de üretim bandımıza taşıdık” dedi.

Fuarda hem modern hem de klasik tarzda yeni tasarımlarına vitrinlerinde yer vereceklerini kaydeden Bedir; "Fuara katılan firmaların üretim sponsorluğunda gerçekleşen takı tasarım yarışmasına bu yıl ilk kez katılacağız. Değerli bir tasarımcımızın çizimini, el işçiliğimizin tüm tecrübesini kullanarak titizlikle hayata geçireceğiz. Bu yarışmada dereceye girsek de girmesek de bu kategori de yer alan firmalarla beraber olmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

2014 yılında renkli değerli doğal taşlara ilginin arttığını gözlemlediklerini de sözlerine ekleyen Bedir; Dubai ofislerinin ardından Amerika’da açtıkları ofisleriyle bir Dünya markası olma hayallerinde önemli adımlar attıklarını dile getirdi.

Yurtiçinde kuyum satışında kredi kartı ile taksitli alışverişin yasaklanması kararını da eleştiren Bedir; şunları söyledi:

"Keşke bu uygulamada mücevher alımı ayrı değerlendirilseydi. Mücevher alan kişiler, adeta ürüne aşık olup o anda hemen sahip olmak istiyorlar. Kredi kartı kişilerin hayallerini ertelemesini ortadan kaldırıyor. Tabi ki sektörümüzün içinde kredi kartını tefecilik boyutunda kullananlar var. Ben bu kişilerin yaptıkları illegal faaliyetlerin önlenmesini ama bütün sektörü sıkıntıya sokan bir yasaklama anlayışıyla konuya yaklaşılmasının doğru olmadığını düşünüyorum. Anneler gününe kadar bu konuyla ilgili yetkililerin gerekli adımları atacağına inanıyorum.”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI