Habergold
Dunyatimes

Zergeran'dan Amerika'ya elmas açılımı

Geçtiğimiz günlerde Newyork'ta ofis açan ve Amerika pazarına detaylı bir focus yapmaya hazırlanan Zergeran Kuyumculuk; Amerika'da elmasa olan yoğun talep nedeniyle, elmas modelleri ağırlıklı koleksiyonlarıyla 'Yeni Kıtayı' fethetmeye hazırlanıyor.

05 Haziran 2014 16:43 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2489

Geçtiğimiz günlerde Newyork’ta ofis açan ve Amerika pazarına detaylı bir focus yapmaya hazırlanan Zergeran Kuyumculuk; Amerika’da elmasa olan yoğun talep nedeniyle, elmas modelleri ağırlıklı koleksiyonlarıyla ‘Yeni Kıtayı’ fethetmeye hazırlanıyor.

Kısa sürede özellikle yurtdışı piyasalarda çok hızlı yol alan ve Dünya çapında önemli mücevher satış noktalarına kalitesini kabul ettiren Zergeran Kuyumculuk; Amerika’yı içten fethedecek. Amerika pazarı için 8 ayarın yanında 14 ayar üzeri elmas mücevher üretimine de başlayan Zergeran; ayrıca ilk defa gelen talep üzerine ABD için özel, gümüş üzerine elmas mücevherde üretiyor. Geçtiğimiz günlerde Las Vegas’ta düzenlenen Antik Takı Fuarına katıldıklarını, Türk mücevher işçiliğinin en özel parçalarını başarıyla sergilediklerini belirten Zergeran Kuyumculuk Ürün Müdürü Merve Bedir; Amerika’da son derece popüler olan Antik Takı Fuarının geçtiğimiz yıl Newyork ayağına katılarak ilk kez bir Türk markasının kayıtlara geçtiğini, Amerika pazarında; hikayesi olan, otantik takıların çok daha fazla rağbet gördüğünü söyledi.

Zergeran Amerika ofisinin pazarlama ekibinin yıllardır orada yaşayan Türk kökenli uzman kişiler tarafından oluşturulduğunu belirten Merve Bedir, "Amerika pazarında hızlı bir büyüme hedefliyoruz. Çok farklı şehirlerden çok farklı müşteri gruplarıyla buluşacağımızı düşünüyoruz. Bir başka hedefimiz de; zincir mücevher mağazalarına ürün tedarik etmek” diye konuştu.

Amerika’dan gelecek siparişleri en kısa sürede yerine getirmek için üretim bölümünde tüm hazırlıkların tamamlandığını kaydeden Bedir; şunları söyledi:

"Özellikle ilk kez gümüş üzerine yaptığımız elmas mücevherlerimizde arzu ettiğimiz rengi yakalamak için çok çaba sarfettik. Gümüşte arzu ettiğimiz rose rengi bulmak için deneme yanılmalar yaptık. Ayrıca 14 ayar üzerine elmas talebi de bizi şaşırttı. Amerika’da etkin olabilmek için uzaktan temasların yeterli olmayacağını kavradık. Birkaç ay önce açılan ve değerli kardeşim Tuba Bedir’in koordinesinde çalışacak Amerika ofisimizin, başarılı çalışmalara imza atacağına inanıyorum. Bu yıl hem yurtiçinde hem de yurtdışında elmaslı ürünlere artan talep var. Yılın sonuna doğru elmas ürün grubumuzun pırlantalı ürün grubumuzu geçeceğini tahmin ediyoruz.”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI